zásah hasičů

Do Česka dorazil sníh, napadlo až 19 centimetrů. Komplikoval i dopravu

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 28. 2. 2020
Téma:

Za posledních čtyřiadvacet hodin v Česku napadl čerstvý sníh, především v horských oblastech. Na Šumavě napadlo devatenáct centimetrů, Železná Ruda hlásí patnáct. Sníh také komplikoval dopravu, tvořily sněhové jazyky a foukal silný vítr. V Plzeňském kraji vyjížděli hasiči k několika nehodám.

Sníh si užívají především lidé na Šumavě. "Nejvíce sněhu napadlo v jižní polovině území na Šumavě – až 19 cm, Železná Ruda hlásí 15 cm, Chebsko až 8 cm, Karlovarsko 7 cm, Jihočeský kraj 9 cm, Vysočina 6 cm, Jihomoravský a Zlínský kraj do 5 cm," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

Od pátečního rána sněží především v Moravskoslezském kraji, kde napadly dva centimetry nového sněhu. Fouká také silný vítr, a to hlavně na Moravě a ve Slezsku. "Dopravu tak komplikuje tvorba sněhových jazyků," doplnila Honsová.

 

 

 

Problémy v dopravě jsou hlavně v Plzeňském kraji, kde ji komplikuje také virchr. V Železné Rudě najel vlak do stromu, nikdo naštěstí nebyl zraněn. Hasiči od čtvrtečního večera vyjížděli k nehodám.

 

Pozor by si měli dát řidiči v Libereckém kraji, kde je kluzký úsek na dálnici D8 mezi 60. a 92. kilometrem. Sníh pokryl i silnice v Karlovarském nebo v Jihočeském kraji. 

 

Počasí zkomplikovalo zásah hasičům ze Zlínského kraje, kteří v pátek ráno vyjeli k požáru náklaďáku na dálnici D1. "Celkovou situaci na místě komplikovala nízká viditelnost, způsobená silným sněžením." popsali hasiči.

 

Snímek z náročného zásahu ve Zlínském kraji:

 

V pátek dopoledně stále ještě sněží na některých mistech Česka. "Na východě může zpočátku sněžit ještě trvaleji a napadnout mezi 5 a 10 cm sněhu (nejvíce v Beskydech). Na ostatním území už se bude jednat o sněhové přeháňky, které se budou objevovat především na horách, kde by mělo připadnout také většinou mezi 5 a 10 cm nového sněhu (nejvíce na severu). Na Českomoravské vrchovině by to mělo být do 5 cm," dodal ČHMÚ.

  

GALERIE: Nehody v Plzeňském kraji

1
/
6
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Nehody v Plzeňském kraji - 6

 

Předpověď počasí na pátek 28. února:

TN.cz