Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jaro je tady

Do Česka přiletěli první čápi! Potvrzují, že zima už se nevrátí

Do Brodku u Přerova přiletěl první čáp - 3
Zdroj: zpravy@nova.cz
Do Brodku u Přerova přiletěl první čáp

Do Česka se vrací čápi! První odvážlivec přiletěl už na začátku února, další ale následovali až na konci března. Černobílí ptáci už hnízdí v jihočeském Dubném nebo Brodku u Přerova. A přinesli s sebou dobrou zprávu: Jaro je tady!

Do Česka přiletěli první čápi, což znamená jediné: Přišlo jaro a taky už tady zůstane. První čáp se uhnízdil na střeše kostela v Dubném na Českobudějovicku už začátkem února. Byl to ale ojedinělý případ, i jeho partnerka se vrátila až měsíc a půl po něm.

 

Další čáp přiletěl podle jednoho z našich čtenářů do Brodku u Přerova. Na Velikonoční pondělí se jako každoročně uhnízdil na stožáru v bývalém Mostním obvodu. Zatím opravuje hnízdo a čeká na svou družku, která tradičně přilétá několik dní po něm.

 

 

GALERIE: Do Brodku u Přerova přiletěl první čáp

1
/
3
Zdroj: zpravy@nova.cz
Do Brodku u Přerova přiletěl první čáp - 1

 

Na tom, že jaro už je definitivně tady, se s čápy shodli i meteorologové. Jarní počasí přišlo s Velikonocemi a nadprůměrně teplý má být celý následující měsíc. Nejvyšší teploty by měly dosahovat i 20 stupňů, ani v noci už navíc neklesnou pod nulu.

 

 

Čápi podle známé pranostiky letí "na svatého Řehoře přes moře" a do Česka se obvykle dostanou v posledním březnovém nebo prvním dubnovém týdnu. Letošní rok proto není ničím významný, snad jen brzkým příletem jihočeského odvážlivce.

 

Přiletěl už čáp do vaší obce nebo regionu? Napište nám! Fotografie spolu s popisem, kde byly pořízeny, nám posílejte na email zpravy@nova.cz. Děkujeme.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Do Česka míří krvavý déšť! Máme se bát?

GALERIE: Další potvrzení, že se mění charakter počasí. Obyvatele Evropy překvapila polární záře!

epa TN.cz