Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

týdenní předpověď

Do Česka se vrátí slunné počasí! Teploty se vyšplhají až na 22 °C

Po chladném počasí, které doprovázel sníh i déšť, se opět můžeme těšit na vysoké teploty. I když bude ze začátku týdne spíše kolem 14 °C, v druhé polovině si užijeme teploty i přes 20 °C. Pokud se někam chystáte o víkendu, rozhodně neuděláte chybu. Bude totiž jasno a slunečno.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu nás čeká příjemný týden, kdy bude převážně polojasno až jasno a teploty se přehoupnou přes 15 °C. "Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní, později až severovýchodní Evropou. Kolem ní k nám postupně bude od jihovýchodu až jihu proudit teplý vzduch," informovalo ČHMÚ na svém webu.

 

V pondělí bude ještě chladněji. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Foukat bude mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s. O trochu lépe bude v úterý, kdy se teploty budou pohybovat mezi 11 až 15 °C. Nejnižší noční teploty 1 až -3 °C.

 

Ve středu nás čeká jasná až polojasná obloha, na severovýchodě až oblačná. Přes den se teploty vyšplhají na 13 až 17 °C. Nejnižší noční teploty budou mezi 2 až -2°C.

 

 

I ve čtvrtek se dočkáme příjemných teplot. I když v noci bude chladněji, a to mezi 5 až 1 °C, přes den se budou teploty pohybovat mezi 16 až 20 °C. O kousek lepší počasí si užijeme pak v pátek. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, nejnižší noční teploty 5 až 1 °C.

 

Krásné počasí nás čeká i o víkendu. Bude polojasno až jasno, postupně přeháňky. Nejvyšší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty se pak budou pohybovat mezi 15 až 20 °C.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

reg TN.cz