dovolená v Chorvatsku

Do Chorvatska dorazil první vlak z Prahy! Reportérka popsala cestu

Téma:

Do chorvatského města Opatija dorazil ve středu krátce před desátou ráno první přímý vlakový spoj z Prahy. Jezdit bude až do konce září. Do oblíbené turistické destinace se vydala také reportérka Eliška Kopánková, která cestu popsala.

Vlak nabral při kontrolách na hranicích zpoždění, a tak cesta trvala přibližně 16 hodin místo plánovaných 15. Pasažéři vystoupili v Opatiji, která se nachází asi 15 kilometrů od Rijeky, kterou dopravce označuje za cílovou destinaci.

 

Právě odtud ale odjíždějí autobusy do dalších 30 turisticky oblíbených míst. Většina cestujících tak musela přestoupit, aby se dostala na ostrov Krk, Makarskou riviéru nebo do přístavu Pula.

 

"Cesta probíhala bez problémů, pro cestující byla zdarma konzumace kávy a čaje. Mohli si také objednat jídlo, v nabídce byl například kuřecí řízek s brambory, sushi nebo variace salátů," popsala reportérka Eliška Kopánková.

 

 

Vlak bude na trase Praha – Rijeka jezdit zatím třikrát týdně, a to v úterý, pátek a v neděli. Od 11. července pak bude spoj jezdit denně. Jednosměrnou jízdenku lze pořídit už od 590 korun.

 

Lidé si mohou vybrat, jestli chtějí cestovat v kupé, lůžkovém kupé nebo ve vozech se zabudovanými LCD multimediálními obrazovkami, jaké známe z letadla.

 

Cesta trvá 15 hodin, takže není od věci mít možnost si ji zpříjemnit sledováním filmů, posloucháním hudby, nebo hraním her, což jistě ocení především rodiče s dětmi. Samozřejmostí je pak wifi připojení po celou dobu cesty a elektrická zásuvka.

 

První vlak vyrazil z Hlavního nádraží v Praze v úterý v 17:20. Zastavil v Pardubicích, Brně, Břeclavi, slovenské Bratislavě a slovinské Lublani. Do Opatije dorazil ve středu krátce před desátou hodinou dopoledne.

 

 

Součástí jízdenky je i snídaně a cestující si mohou dokoupit také jízdenku na navazující autobusový spoj do některé z 30 oblíbených chorvatských destinací, jako je například Pula, Split, Baška Voda nebo ostrov Krk.

 

Turisté se během cesty neobejdou bez roušek. Ty budou muset mít nasazené na území zemí, které to vyžadují. Zakrytá ústa tak musejí mít cestující při průjezdu Slovinskem nebo na území Chorvatska.

 

Na živý vstup z dopoledního streamu se podívejte zde

 

Podívejte se na úterní reportáž z Televizních novin:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Eliška Kopánková, sik TN.cz