Nekonečné pátrání

Do hledání Maddie se zapojí další detektivové! Dostali na to 10 milionů

Madeleine McCann
Zdroj: Profimedia
Madeleine McCannová
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
22.7. 2021 8:52
Téma:

Do vyšetřování zmizení a údajné vraždy Madeleine McCannové se znovu zapojí britská Metropolitní policie. Pomůže kriminalistům z Německa, kteří se pokoušejí zapeklitý případ rozlousknout od loňského jara. Stále však nemají dostatek důkazů k usvědčení hlavního podezřelého.

Metropolitní policie bude pokračovat v práci na případu Maddie McCannové, která v roce 2007 zmizela z apartmánu v portugalském Algarve. Britská vláda jí na to přiklepla dalších 350 tisíc liber, v přepočtu přes 10 milionů korun.

 

Upozornil na to portál Mirror. Podle komisařky Cressidy Dickové vyšetřování neskončí, dokud se případ neobjasní. Prodlužování operace Grange, jak zní její krycí název, musí každoročně schvalovat britské ministerstvo vnitra.

 

"Na účetní období 2021 až 2022 budou mít policisté na operaci Grange k dispozici 350 tisíc liber," uvedla mluvčí ministerstva. Kromě jiného to znamená, že budou moct britští detektivové podat pomocnou ruku kolegům z Německa.

 

 

Ti mají už přes rok hlavního podezřelého, stále však neshromáždili dostatek důkazů, aby ho dostali před soud. Christian Brückner je usvědčený pedofil, který je momentálně ve vězení za znásilnění americké turistky právě v Portugalsku. Po Algarve se pohyboval i v období, kdy se ztratila Madeleine.

 

Britové na objasnění jejího zmizení od roku 2011, kdy se spustila zmíněná operace Grange, vynaložili už astronomických 12,5 milionů liber, téměř 400 milionů korun. Němci náklady na vyšetřování nezveřejnili.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o podezřelém Brücknerovi:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz