příběhy obětí

Do Janova jeli na výlet. Domů se rodina s malým synem už nevrátí

Oběti zříceného mostu v Janově - Roberto Robbiano, Ersila Piccinino
Zdroj: facebook
Roberto Robbiano s manželkou Ersiliou
Téma:

Zatím 42 obětí si vyžádal pád mostu v italském Janově, další lidé mohou být pod troskami. Při hrozivém zřícení zahynula i rodina se 7letým synem, tragédii nepřežil ani amatérský fotbalista nebo malý chlapec.

Byly v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, popisuje smrt mladé rodiny britský Daily Mail. Robert Robbiano s manželkou Ersiliou a 7letým synem Samuelem jeli do Janova z města Campomorone, kde žili. Domů už se ale nikdy nevrátí.

 

Robert, který se živil jako elektrikář, si vzal svou ženu v roce 2014 a rád se na facebooku chlubil fotkami svého syna a také jejich černobílé kočky. Dělil se o své zážitky jak z domova, tak z nejrůznějších dovolených.

 

GALERIE: Oběti zříceného mostu v Janově

1
/
12
Zdroj: facebook
Oběti zříceného mostu v Janově - Cerulli Andrea

 

Smrt v troskách mostu našel i amatérský fotbalista a zároveň mladý tatínek Andrea Cerulli. Byl zrovna na cestě do práce. "Janovský klub Portuali Voltri vyjadřuje sounáležitost s rodinou Andrea, našeho spolupracovníka, kamaráda, kolegy, oběti tragédie Ponte Morandi," napsal klub na facebook.

 

 

35letý Luigi Matti Altadonna jel ve své dodávce, když se most zřítil. Záchranářům se ho sice podařilo z trosek dostat, život už mu ale zachránit nedokázali. Jeho příbuzní na sociálních sítích zoufale pátrali po tom, jestli přežil. Jeho tělo nakonec identifikovali v nemocnici.

 

Dalšími dvěma oběťmi byli zaměstnanci firmy nakládající s odpady. Pracovali na ekologickém ostrově Campi, když je zasáhly padající trosky. Jedním z nich byl Mirko Vicini, jeho tělo našli až večer, do té doby blízcí doufali, že je naživu. Jméno druhého pracovníka firma neuvedla.

 

 

Zatím poslední známou obětí je malý chlapec z Florencie, večer to potvrdil starosta města, jméno ale uvést nechtěl. "Florencie je s rodinou chlapce, který ztratil život při kolapsu viaduktu v Janově, a také s blízkými dalších obětí," uvedl starosta Florencie Dario Nardella.

 

Část janovského mostu Morandi se zřítila včera před polednem. Podle svědků mohl za pád vytrvalý déšť, někteří dokonce uvedli, že do mostu udeřil blesk. V době tragédie bylo v úseku podle zahraničních zdrojů zhruba 30 vozidel.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OSUD Marty ( †29), která zahynula s přítelem během pádu mostu v Itálii: Smrt překazila svatbu a novou práci!

Související témata:
mom TN.cz