Zranění v horách

Do Jeseníků musel dvakrát vrtulník! Pomáhal starší ženě i mladíkovi

Záchrana zraněné ženy v Jeseníkách
Zdroj: Horská služba
Dvěma turistům v Jeseníkách musel pomáhat vrtulník
Jan Pánik
Jan Pánik
Publikováno 28. 9. 2019
Téma:

Hned dvakrát musel v sobotu odpoledne do Jeseníků letět záchranářský vrtulník. V kamenitém terénu nad Ramzovou si nejprve žena poranila nohu, jen o hodinu později museli záchranáři pomoci koloběžkáři, který spadl při sjezdu z Dlouhých strání.

První nehoda se stala přibližně v půl třetí odpoledne. "Starší paní zřejmě špatně došlápla a poranila si nohu. Na místě se potvrdilo, že by mohlo jít o zlomeninu v oblasti kotníku," informoval člen Horské služby Jeseníky Jaroslav Komárek, který na místě zasahoval. 

 

Záchranáři ženě nohu zafixovali a povolali na pomoc vrtulník. "Ten k nám spustil pomocí palubního jeřábu lékaře. Poté jsme zraněnou upoutali do sedacího úvazu, posádka ji v podvěsu převezla na Ramzovou, kde vrtulník dosedl. Po naložení pacientky ji pak letečtí záchranáři transportovali do nemocnice,“ vysvětlil Komárek. 

 

 

Druhý případ se stal hned o hodinu později. Třicetiletý muž spadl z koloběžky při sjezdu z Dlouhých strání. "Přestože měl přilbu, dopadl tak nešťastně, že si přivodil vážný úraz hlavy," uvedl horský záchranář. I sem proto musel letět záchranářský vrtulník. 

TN.cz