prázdninový inspektor

Do kempu u Kokořínska se lidé vracejí! Našel inspektor chybu?

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Aktualizováno 4.8. 2019 00:12
Téma:

Prázdninový inspektor jel zkontrolovat kemp Úštěk u jezera Chmelař. Kemp je na rozhraní turisty oblíbeného Českého středohoří a Kokořínska. Ubytovat se turisté mohou od stanu až po chatky s pěti postelemi.

"Jsem rád, že tu mám ohniště, můžu si opéct buřt," řekl v naší anketě návštěvník kempu. "Ale jó, dá se. Příroda krásná," popsal další. Ty nejstarší chatky tady pamatují ještě hluboký socialismus. "Možná i peřiny jsou ještě původní. Na druhou stranu je tady ale čisto. Tedy až na pavučiny," popsal Martin Kočárek, reportér TV Nova.

 

"Čisto? Nó, přemýšlíme, proč tady mají ty pavučiny, jestli to mají jako prevenci proti mšicím," řekla návštěvnice kempu. V kempu jsou i chatky, které jsou úplně nové. Staré čtyřlůžkové jsou za necelých 500 korun, za nové si lidé musí připlatit 200 korun.

 

Vizitkou každého kempu je sociální zařízení, sprchy a záchody. "Tady asi po našem příjezdu byli hned vytřít podlahu. Sprcha za dvacet korun, teda, to je relativně dost, bych řekl," popsal reportér. Pět korun si pak lidé připlatí za teplou vodu v umyvadle. Zázemí už prý "něco pamatuje", ale zůstává v dobrém stavu.

 

"Nám se tady líbí, už jsme tady druhý rok a určitě přijedeme i příští rok. Jsou tady dobré ceny, mínusy horší záchody," popsala žena v naší anketě. Ceny jídel jsou tu lidové. Snídaně od 20 korun, obědy od 60 korun. "Nejlepší pizza na světě. Mně nechutná to zelený," popsali malí návštěvníci kempu. "Smažený sýr si dal vnouček, on ho miluje," řekla babička.

 

 

Největším plusem kempu je jezero a pláž, která je parádní, písková, čistá a upravovaná každý den. Zábava je tu i pro děti. Z kempu se ale na pláž dostanete, jen když obejdete celý areál. "Suma sumárum, kemp je čistý, snaží se inovovat, to znamená dávat nové chatičky, ale stále je ještě co dohánět, toalety nejsou úplně nejlepší a přístup na pláž je poměrně komplikovaný. Proto bronzová medaile," zakončil reportér.
 

mik TN.cz