Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

jedovatý had

Do mateřské školky se připlazila zmije, odchytili ji strážníci

Na zahradě mateřské školky v Jílovém u Děčína našli zaměstnanci jedovatou zmiji. Přivolaní strážníci hada odchytili. Dalšího hada našli majitelé tento týden v rodinném domě v Litoměřicích.

Hadům se v současném teplém a vlhkém počasí velmi dobře daří, proto se můžou přesouvat i do míst, kde by je člověk běžně nepotkal. Na zahrádce školky v Jílovém u Děčína našli zaměstnanci zmiji obecnou, pravděpodobně se tam připlazila z okolních strání.

 

Zmije je v Česku běžným druhem hada, na kterého můžeme ve volné přírodě často narazit. Přivolaní strážníci zmiji odchytili a odvezli do míst, kde by nikoho neuštknula a neohrozila.

 

Podobný zásah za sebou mají také strážníci v Litoměřicích, tam v rodinném domě odchytávali exotickou užovku. Není jasné, jak se do domu dostala, ale zřejmě unikla nějakému chovateli. Strážníci ji odchytili a převezli k odborníkovi, který se o ni postará.

 

 

Strážníci jsou na odchyt různých druhů zvířat cvičeni, především hady bychom neměli odchytávat sami, pokud je už někde na svém pozemku nebo doma najdeme.
 

Martin Kočárek / klma tn.cz / TV Nova