Chystaná výstava

Do Národní galerie přivezli vzácný obraz. Doprovázeli ho policisté se samopaly

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 16. 9. 2020
Téma:

Jeden ze vzácných obrazů holandského malíře Rembrandta Harmenszoona van Rijna ve středu doputoval do Národní galerie Praha. Bude součástí chystané výstavy Rembrandt: Portrét člověka.

Vzácné umělecké dílo dle informací agentury Aktu na místo dopravilo nákladní auto v doprovodu dvou policejních. Jakmile vůz zastavil před Národní galerií Praha, po zuby ozbrojení policisté u vstupu vytvořili bezpečnou uličku, kterou byl trezor s obrazem zanesený do budovy galerie.

 

Rembrandtův obraz, který bylo třeba dopravit ve speciálním boxu udržujícím stálou teplotu, do Česka doputoval z Drážďan. Podle vyjádření mluvčí galerie Evy Sochorové přepravu zajišťovala specializovaná kurýrní služba, kterou často doprovází také restaurátor.

 

 

Rozsáhlá výstava, která představí dle informací z webu Národní galerie více než 110 děl z tuzemských i zahraničních sbírek, byla původně plánovaná na jaro. Zahájení však bylo kvůli pandemii přesunuto na 25. září. Ústředním dílem výstavy bude jediná Rembrandtova malba, která zůstává ve vlastnictví Česka, obraz Učenec ve studovně. Aktuálně je dílo vystavené v rámci expozice Staří mistři ve Schwarzenberském paláci.

 

"Výstava se s pomocí dalších Rembrandtových děl, i za pomoci prací jeho současníků a následovníků, pokusí přiblížit vnitřní život zachycený ve výrazu portrétovaného, ať už jím byl neznámý člověk, či Rembrandt sám," vyjádřila se kurátorka výstavy Lucie Němečková.

 

GALERIE: Převoz obrazů Rembrandta van Rijna do galerie na Staroměstském naměstí

1
/
14
Zdroj: AKTU.cz
Převoz obrazů Rembrandta van Rijna do galerie na Staromestskem namesti - 14

TN.cz