Zázrak na Kolínsku

Do porodnice nevydržel. Hoch se na svět prodral na zastávce!

Porod - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Velmi rychle spěchal v neděli před polednem na svět novorozenec na Kolínsku. Místo v porodnici se totiž narodil na autobusové zastávce v Zásmukách. A to tak rychle, že si otec ani nestačil všimnout, jestli má holku nebo kluka.

"Kolem půl dvanácté volal muž, který vezl svou manželku spolu s tchyní do porodnice. Vzhledem k tomu, že věci nabraly rychlý spád, zastavili na zastávce autobusu v Zásmukách, kde měli v plánu počkat na příjezd posádky z Kostelce a lékaře ve vozidle z Kolína," popsala mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

 

Hovor naštěstí přijala zkušená operátorka Patricia Sedláčková, pro kterou už šlo o páty porod "po telefonu". Díky tomu také podle stále kratších kontrakcí poznala, že miminko se narodí každou chvíli a do porodnice se to nestihne.

 

 

A za pár momentů byl prcek opravdu na světě. "Vše proběhlo tak rychle, že na dotaz, co se jim narodilo, tatínek odpověděl, že neví, že se nepodíval," doplnila Effenbergerová. O dvě minuty později dorazili záchranáři, kteří maminku s hošíkem převezli do nemocnice.

 

 

Pro operátorku Patricii jde navíc o opožděný dárek k sobotním narozeninám.

pez TN.cz