Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.5. 2015 21:10
Spisovatelská celebrita

Do Prahy přijel král detektivek Nesbo, podpis chtěly tisíce lidí

Zdroj: TV Nova

Do České republiky přijel Král severských detektivek - jeden z nejprodávanějších autorů současnosti - 55tiletý Jo Nesbo. Na podpis jeho nové knížky čekaly v Praze tisíce lidí.

Jeho knížky se překládají do padesáti jazyků, čtou je miliony lidí po celém světě, V Praze na něj čekala fronta fanoušků dlouhá skoro půl kilometru - a přesto jen málokdo ví, jak přesně se jméno norského autora vyslovuje. Je to "Ju Nesbe".


Nesbo má ve svých kriminálních příbězích oblíbeného hrdinu - Harryho Holea. Od něj si teď po poslední knize ale chce na chvíli odpočinout.


Nesbo, který původně vystudoval ekonomii, prodal po celém světě už 25 milionů svých knih. Peníze jsou pro něj ale jen prostředkem - rád prý cestuje a také se věnuje horolezectví.


"V určité chvíli si uvědomíte, že peníze Vám mohou dát svobodu. Ale nepotřebujete zase tolik peněz, abyste ji měli. Ale je docela důležité, že o těch penězích nemusíte přemýslet," svěřil se spisovatel.


Jak si charismatický Nor užívá života i vydělaných milionů a proč si chce dát od svého hrdiny pauzu? To se dozvíte v exkluzivním rozhovoru v Prásku - ve čtvrtek ve 21:30.

pez, Marcela Škábová TN.cz
Reklama