neštěstí v plzni

Velká voda strhla batole! Chlapečka našli pod jezem o stovky metrů dál

Lucie Krošová
Lucie Krošová
Aktualizováno 20:25
14.5. 2021 19:18
Téma:

V boj o život se v pátek večer proměnilo pátrání po malém chlapečkovi v Plzni. Dítě spadlo do rozbouřené vody, silný proud ho odnášel stovky metrů. Batole v řece Mži hledali policisté i hasiči, chlapečka nakonec našli pod jezem. Podařilo se ho oživit, skončil ale ve vážném stavu v nemocnici.

Na břehu řeky Mže v oblasti Skvrňan se v pátek večer začalo odehrávat pořádné drama. Do vody spadlo malé dítě, kterému podle informací TV Nova nebyly ještě tři roky. Začalo se topit.

 

Policisté i hasiči prohledávali oblast Vejprnického potoka i řeky Mže. Kvůli vytrvalým dešťům bylo ale těžké dítě v rozbouřených vodách najít. Na břehu pobíhali policisté i hasiči, chlapce nakonec vytáhli o stovky metrů dál po proudu - pod jezem u Kalikovského mlýna.

 

"Malé dítě si po vytažení z vody převzali hasiči, kteří zahájili resuscitaci. Tu následně převzali záchranáři, kteří přijeli na místo," sdělila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

 

 

"Po dvaceti minutách se podařilo úspěšně obnovit krevní oběh, životní funkce a dítě bylo transportováno do Fakultní nemocnice v Lochotíně," zakončila mluvčí.

 

Podle informací Krimi-Plzeň do vody spadl rok a půl starý chlapeček, který utekl z nedaleké zahrádky. Měl ho strhnout proud rozbouřeného potoka a donést ho až do řeky Mže, kde ho následně záchranné složky i našly.

 

Neštěstí policie prošetřuje. "Na místě je krizový intervent a kriminalisté Městského ředitelství Plzeň, kteří se nyní případem i jeho veškerými okolnostmi zabývají. S ohledem na citlivost případu a věk dítěte nebudeme poskytovat další informace," sdělila před 20. hodinou mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz