školství

Do škol se vrátily statisíce školáků. Musí dodržovat přísná opatření

David Pik
David Pik
Aktualizováno 19:58
30.11. 2020 13:24
Téma:

Do škol se v pondělí vrátily stovky tisíc školáků. Do lavic poprvé od říjnového uzavření zamířili všichni žáci prvního stupně a také deváťáci. Zbytek školáků z druhého stupně bude mít střídavě po týdnech prezenční a distanční výuku. Přísná protiepidemická opatření platí ve třídách, v družinách i školních jídelnách.

Roušky ve třídách a co největší rozestupy mezi lavicemi. Změněné jsou také rozvrhy, aby se děti z různých tříd co nejméně potkávaly. "Je to pro ně přirozenější než sedět doma celou dobu u počítače,“ okomentovala návrat dětí do škol učitelka Irena Dejmková.

 

Některé třídy vyrazily i na venkovní vyučování, a to u přesto, že je jeden stupeň nad nulou. "Máme třídnickou hodinu a jdeme na ni ven, protože je to lepší venku,“ vysvětlila další učitelka.

 

 

Komplikovanější je i vydávaní obědů. Ani v jídelně by se neměli potkávat školáci z různých tříd. "V jídelně máme nastavené třídy po 5 minutách. Musí se to dodržovat přesně,“ informoval ředitel ZŠ Březinova v Jihlavě Vladimír Nekvinda.

 

A zvláštní hygienický režim panuje i v družinách. Většinou musí být děti ve své třídě. Pokud to nejde jinak, můžou se míchat školáci z různých tříd stejného ročníku.

jh TN.cz