cestování po Evropě

Na Ukrajinu, do Maďarska i Vídně! RegioJet chystá nová vlaková spojení

RegioJet, FlixBus
Zdroj: RegioJet/ FlixBus
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
22.8. 2019 11:33
Téma:

Rozšíření svých tras plánuje český železniční dopravce RegioJet, od léta příštího roku zamíří na Ukrajinu a přes Vídeň do Budapešti. Autobusový dopravce Flixbus, působící mimo jiné i v České republice, zase uzavřel spolupráci s tureckou společností Kamil Koç.

Český RegioJet, jehož služeb využilo letos už více než 3 miliony lidí, potěší cestovatele, kteří tíhnou k východním slovanským zemím. Českou republiku a Ukrajinu denně spojí jedna vlaková souprava v obou směrech.

 

"Vidíme rostoucí zájem jak na straně obyvatel Ukrajiny cestovat do České republiky a dalších zemí Evropské unie - nejen za prací ale i za turistikou nebo studiem; stejně tak roste zájem českých turistů o cesty na Ukrajinu," řekla ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet Ivana Kašická.

 

 

Dva spoje denně se od příštího června proženou i na trase Praha – Brno – Vídeň – Budapešť. "Vlaky by měly nabídnout nové přímé spojení nejen mezi Českou republikou a Budapeští, ale také do dalších míst, která jsou vyhledávána českými turisty například kvůli termálním lázním, jako je Györ či Mosonmagyaróvár," doplnil železniční dopravce.

 

Anketa

Jezdíte radši vlakem nebo autobusem?

Hlasovalo 325 lidí.

 

Německá autobusová společnost FlixBus si plácla s tureckým dopravcem Kamil Koç a má v plánu proniknout na maloasijské silnice.


"Dohoda vstoupí v platnost po schválení regulačními orgány a očekává se, že bude dokončena v příštích několika týdnech," uvedla německá společnost, která působí v 28 zemí Evropy a ve Spojených státech amerických. Loni s ní cestovalo 45 milionů lidí.

 


Turecký dopravce vznikl v roce 1926, v současnosti obsluhuje 61 měst napříč Tureckem a v loňském roce převezl 20 milionů cestujících. Přímé spojení z Česka do Turecka FlixBus zatím neplánuje.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o rostoucím počtu nehod na železnici zaviněných strojvedoucími:


 

TN.cz