ANKETA NEPOZORNOST ZABÍJÍ

Do uší si dal sluchátka, nakráčel přímo do jedoucího náklaďáku

Se sluchátky v uších narazil do náklaďáku
Zdroj: Policie ČR
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 10. 12. 2019

K vážnému zranění či dokonce smrti stačí jen chvilka nepozornosti. Mnozí lidé přitom chodí po vytížených silnicích s nosy zabořenými do mobilu. Podívejte se na tři drsné případy, při nichž se mladí lidé vážně zranili jen proto, že se nevěnovali svému okolí.

Kvůli nepozornosti se v listopadu zranil 18letý mladík v Bystřici pod Hostýnem. Po městě pochodoval se sluchátky v uších a úplně přehlédl náklaďák se sklápěčkou. Při přecházení silnice narazil přímo do korby jedoucího auta.


"Chlapec utrpěl vážná zranění, se kterými ho přivolaní záchranáři převezli do nemocnice," uvedla tehdy kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Policie otestovala řidiče auta na alkohol, zkouška ale byla negativní.

Anketa

Chodíte po městě se sluchátky v uších?

Hlasovalo 550 lidí.

"Chodci patří mezi nejohroženější účastníky silničního provozu. O to víc jsou však ohroženi ti, kteří mají v uších sluchátka. Nevěnují totiž plnou pozornost svému okolí a neslyší tak zvuky, které je mohou upozornit na blížící se nebezpečí. Ještě závažnější je kombinace sluchátek v uších a sledování mobilního telefonu," doplnila Kyšnerová.

 

 


Česká policie proto spolu s Českou asociací pojišťoven a dalšími organizacemi spolupracuje na projektu Nepozornost zabíjí, který si klade za cíl varovat před používáním mobilů při přecházení nebo chůzi po silnici.

 

Chlapec zahleděný do mobilu nakráčel pod tramvaj:


Na konci srpna se objevilo i drsné video, na němž v Brně srazila tramvaj třináctiletého chlapce, který při přechodu kolejí sledoval displej telefonu. Chlapec nejdřív přešel silnici k ostrůvku pro tramvaje. Počkal, až začne odjíždět tramvaj ve směru do centra města, naprosto však zapomněl, že by další mohla přijet z protisměru.

 

 


"Zraněný mladík navíc zůstal zaklíněný pod vozidlem a přivolaní záchranáři jej s velkými obtížemi zpod tramvaje vyprošťovali. Hoch byl následně se středně těžkými zraněními převezen do nemocnice," popsal záchrannou akci policejní mluvčí Bohumil Malášek. Více si přečtěte zde.

 

Trolejbus srazil nepozorného chlapce:


Nepozornost stála málem život také dvanáctiletého školáka letos v říjnu v Pardubicích. Když na autobusovém nádraží vcházel do silnice, pořádně se nerozhlédl a srazil jej trolejbus. Skončil v nemocnici se zraněnou hlavou a nohou. Podrobnosti naleznete zde.

TN.cz