Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Měsíční předpověď

Dobrá zpráva od meteorologů! Teplo už vydrží, bude až 28 stupňů

Oteplení
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto

Následující čtyři týdny budou podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně průměrné. Oteplí se i v noci, kdy se budou teploty pohybovat kolem 10 stupňů. Přes den teploty překročí dvacítku.

V první polovině příštího týdne vydrží teplé a poměrné slunečné počasí. Teploty budou v pondělí stoupat až na 26 stupňů a v noci se budou pohybovat mezi 14 a devíti stupni. Ve středu ale přijde mírné ochlazení, teploty klesnou na 16 stupňů.

 

V závěru týdne by se mělo zase oteplit, rtuť teploměru překročí dvacetistupňovou hranici. Také další tři týdny budou teplotně průměrné. Přes den by měly teploty šplhat na 21 i více stupňů, v noci se budou pohybovat kolem deseti stupňů.

 

"Období jako celek by mělo být srážkově průměrné. První týden bude srážkově nadprůměrný s průměrným týdenním úhrnem až kolem 31 mm. V ostatních týdnech se budou průměrné týdenní úhrny pohybovat kolem normálu s hodnotou kolem 15 mm," dodal ČHMÚ.

 

 

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

epa TN.cz