To jsou věci!

Dobrá zpráva, pánové! Horka mají pozitivní vliv na velikost penisů

Mladík na pláži Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Velká horka s sebou přináší i svá pozitiva. Vysoké teploty mužům podle lékařů zlepšují erekci a zvětšují penis. Tomuto fenoménu se říká „letní penis“.

Na příčině tohoto jevu se lékaři neshodnou. Někteří tvrdí, že je to tím, že se v letních měsících muži více potí a pijí víc vody, proto jejich pohlavní orgány vypadají „nafouknutě“.


Jiní jsou toho názoru, že horko způsobuje rozšiřování cév."Existuje důvod, proč lidé nejezdí na svatební cestu na severní pól,“ říká renomovaný urolog Dudley Danoff.


Britský výzkum z Villanova University navíc potvrzuje, že se lidem v létě zvyšuje sexuální libido. Podle vědců má větší náruživost na svědomí především vitamín D, získávaný ze slunečních paprsků. Ten podporuje tvorbu testosteronu a estrogenu. Výzkum podporují i výsledky statistik, podle kterých mají sexshopy až o pětinu vyšší tržby.

 


Plození dětí naopak vysoké teploty vůbec neprospívají. Horka mají negativní vliv na mužskou plodnost. Vědci se tudíž obávají, že globální oteplování může vést k výraznému poklesu porodnosti.

sei TN.cz