Soud končí

Dobrá zpráva pro Terezu! "Pustí mě z vězení," raduje se po soudu

Téma:

Soud s Terezou H., obviněnou z pašování drog, se v Pákistánu chýlí k závěru. Soudce už dokončil výslechy svědků a zbývá jen přednes závěrečných řečí. Podle pákistánských médií by mohl soudce vynést verdikt do konce února.

Češka Tereza H. ve středu znovu dorazila k soudu v pákistánském Láhauru. Rozsudku se zatím nedočkala. "K soudnímu stání se nedostavil státní zástupce, bylo proto odročeno na 18. února," uvedl pro TN.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michal Bucháček.

 

Podle pákistánského portálu Lahore News už soudce dokončil výslechy svědků a brzy vynese verdikt. "Mohu potvrdit, že se proces chýlí ke konci, žádný konkrétní termín ale zatím neznáme," doplnil Bucháček. Místní média mluví o konci února. V minulosti už ale soudce slíbil verdikt několikrát.

 

Na programu soudního líčení je teď závěrečná řeč státního zástupce. Ten už ale několikrát k soudu nepřišel, proto se může jednání ještě více protáhnout. Češka přitom na rozsudek čeká v pákistánském vězení už více než rok, na letišti ji zadrželi loni v lednu.

 

Tereza po soudu sršela optimismem a doufá prý v brzký a hlavně příznivý verdikt. "Pustí mě na svobodu. Už brzy se vrátím domů," citoval její slova portál Blesk.cz.

 

 

Celníci Terezu na letišti v pákistánském Láhauru zadrželi 10. ledna 2018. V dvojitém dně kufru ukrývala devět kilo heroinu, i přesto prošla přes dvě kontroly a chystala se odletět do Abú Zabí, kde měla přesednout na letadlo do Irska.

 

 

 

 

 

Při výslechu uvedla, že o drogách nevěděla. Tušila prý, že převáží něco nelegálního, myslela si však, že jde o marihuanu. Za pašování drog hrozí v Pákistánu pro cizince až doživotní vězení, pro místní i trest smrti. Šanci na vydání do Česka podle odborníků nemá.

epa TN.cz