ekologická katastrofa

Dobrovolníci na Mauriciu stále odstraňují uniklou ropu, tanker se rozpadl

Rozlomená loď u ostrova Mauricius
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
16.8. 2020 14:30
Téma:

Loď, ze které u pobřeží Mauriciu uniklo ohromné množství ropy, se rozlomila na dvě části. Dobrovolníci stále pokračují v odstraňování následků této katastrofy, z moře například tahají velké množství řas pokrytých ropou.

Zhoršování stavu vraku japonské lodi sledovaly úřady již nějakou dobu, v sobotu odpoledne oznámily, že se plavidlo rozpadlo na dvě části.

 

Loď MV Wakashio se dostala na mělčinu u Pointe d'Esny koncem července, následně z ní začalo unikat ohromné množství ropy. Není zcela jasné, kolik jí uniklo do moře, loď měla převážen kolem 4000 tun paliva, námořníkům se mělo podařit část odčerpat.

 

Mauricius vyhlásil stav ekologické nouze, do masivní operace pro vyčištění oceánu se zapojilo ohromné množství dobrovolníků. Ti stále pokračují v odstraňování následků této ekologické katastrofy.

 

 

"Naše společnost Nagashiki přebírá veškerou zodpovědnost za tuto extrémně vážnou situaci a pokusí se využít veškerých možností, aby zajistila nápravu,“ uvedla lodní společnost Nagashiki, které plavidlo patří.

 

Dobrovolníci odstraňují následky katastrofy:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz