ostrá diskuze

Dobrovolný hasič spěchal k zásahu, policie mu dala pokutu!

Pokuta od policie
Zdroj: TV Markíza
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 23. 7. 2019
Téma:

Sociálními sítěmi se šíří příběh dobrovolného hasiče ze Slovenska, který spěchal k případu. Na cestě ho ale zastavili policisté kvůli překročené rychlosti a dali mu pokutu přes 20 tisíc korun.

"Je tohle možné? Na Slovensku ano! Náš kamarád je dobrovolným hasičem, jel k zásahu a cestou ho zastavila policie. Bez pardonu dostal pokutu 800 eur (více než 20 tisíc korun). Vůbec nebrali v potaz, kam jede a proč tak spěchá," napsal hasičův kamarád na facebooku.

 

Pod příspěvkem, který sdílelo více než tisíc lidí, se strhla ostrá diskuze. Zatímco někteří tvrdí, že si hasič pokutu zasloužil, jiní policii za pokutu kritizují. K případu se vyjádřila na facebooku i samotná policie, která tvrdí, že bylo všechno jinak.

 

"Dobrovolný hasič jel na místo zásahu soukromým autem. V obci překročil maximální povolenou rychlost o 64 km/h, jel 114 km/h. Dopravní předpisy platí pro všechny stejně. Policisté se denně setkávají s různými výmluvami řidičů a není v jejich silách ověřit pravdivost každé z nich," napsala slovenská policie. Hasič však měl být podle jeho kamaráda v hasičské výstroji. "A ještě jim ukázal i zprávu ze systému, že jede k požáru. A nic," napsal.

 

"Nejdůležitější je bezpečnost ostatních řidičů. Rychlost zabíjí nevinné lidi. Není proto možné, aby hasič, ale i policista, jel v neoznačeném a soukromém autě tak, jako by jel na zásah. V pohotovosti jsou přece ti, kteří mají službu a mají tak právo se rychle dopravit na místo činu," tvrdí policie.

 

 

"Řidič měl v tomto případě možnost nezaplatit pokutu na místě a odvolat se, což neudělal. Při tak vysoké rychlosti chybělo málo, aby došlo k tragédii. Policisté svým jednáním ochránili nejen ostatní řidiče, cyklisty a chodce, ale i samotného řidiče-hasiče," dodala policie.

Související témata:
TN.cz