DOBRÁ ZPRÁVA

Nemocným dětem pomáhá rekordní počet Andělů!

Nadace pomáhá více než dvěma tisícům rodin, kterým bylo rozděleno už přes 10 milionů korun.

U více než 300 dětí ročně je diagnostikováno onkologické onemocnění. Díky moderní medicíně se většina malých pacientů uzdraví, ale jejich léčba je náročná a dlouhodobá. Rodinám, které postihla nemoc a dochází jim síly i peníze, nabízí pomoc Dobří andělé. A jejich počet se v současné době blíží 50 tisícům.


Mezi dobré anděly už třetím rokem patří i moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová. Díky nadaci se potkala s rodinami, které rakovina postihla. "Viděla jsem, že ta pomoc je k něčemu. A to je to, co mě motivuje pomáhat i nadále.“ říká.


Podle Jana Starého, lékaře z Motolské nemocnice, jsou dětské nádory velice odlišné od těch dospělých svojí biologií. "Ony velmi rychle rostou a rychle metastazují a bez léčby chemoterapie velmi rychle vedou k smrti."

 

 

Své si zažila se svou dcerou i rodina Liberdových. "Najednou prostě ležela a ty vlasy byly všude. To jsem musela odejít a brečela jsem v koutě, protože to bylo jako pro matku něco strašného. Ona tehdy za mnou přišla a říkala, maminko nebreč, ty vlasy zase dorostou."


Staňte se i vy Dobrým Andělem, stačí se jen zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
avo TN.cz