Hrozí tučná pokuta

Dodávka bez chlazení převážela 750 kilo masa! To nebylo ani označené

Zajištěné maso převážené v nevhodných podmínkách - 3
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Inspektoři maso znehodnotili barvou
Eva Pavelková
Eva Pavelková
6.3. 2020 15:04
Téma:

Inspektoři spolu s celníky zastavili na Mostecku dodávku, která v naprosto nevhodných podmínkách převážela masné výrobky. Více než 750 kilo masa museli kontroloři znehodnotit.

Dodávku zastavila hlídka celního úřadu poblíž obce Havraň na Mostecku. Když celníci v autě objevili stovky kil masa, přivolali inspektory veterinární správy. Ti dodávku prohlédli a zjistili, že nemá žádné chladicí zařízení a potraviny se v něm vůbec neměly převážet.

 

"Dodávka přepravovala celkem 752,5 kilogramů potravin živočišného původu bez jakéhokoliv označení a bez dokladu o původu," informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček s tím, že přepravce neměl ani potřebnou registraci.

 

Inspektoři všechny nebezpečné potraviny znehodnotili obarvením a přepravci nařídili, aby je zlikvidoval v asanačním podniku. Ve správním řízení mu hrozí pokuta až ve výši 10 milionů korun.

 

 

V dodávce konkrétně bylo 37,5 litrů čerstvé krve, 40,5 kg vepřových kostí, 38,5 kg neočištěných vepřových střev, 37,5 kg vepřových nožiček, 17,5 kg vepřových žeber, 135 kg neoznačeného vepřového masa bez kosti, 88,5 kg neoznačených tepelně opracovaných masných výrobků, 11 kg masových závitků bez označení a 346,5 kg neoznačených masných výrobků.

 

GALERIE: Zajištěné maso převážené v nevhodných podmínkách

1
/
3
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Zajištěné maso převážené v nevhodných podmínkách - 1

TN.cz