Tragická nehoda

Dodávka vylétla ze sjezdu z D1 přes svah na pole. Řidič zemřel

Téma:

Život čtyřiačtyřicetiletého muže v noci na čtvrtek vyhasl při dopravní nehodě na Přerovsku. Řidič s dodávkou ve vysoké rychlosti vylétl z dálničního sjezdu, přeletěl svah a skončil v poli, kde se auto několikrát převrátilo. Na stejném místě se tragická nehoda nestala poprvé.

Dopravní nehoda se stala u Horní Moštěnice, na sjezdu z dálnice D1 ve směru na Přerov. Dodávka, kterou řídil 44letý muž, vyjela z dosud nezjištěných příčin v levotočivé zatáčce mimo silnici na zasněženou plochu, následně přeletěla svah a oplocení dálnice, které zůstalo nedotčené.

 

Po několika desítkách metrů - po dopadu na pole - se pak vozidlo několikrát přetočilo přes střechu. Přivolaní hasiči a policisté vyprostili zaklíněného muže z vraku a před příjezdem zdravotníků se ho snažili oživit. Ovšem i přes veškerou snahu řidič zraněním podlehl.

 

 

Na přehledném úseku nejde o první nehodou s tragickými následky. Například v prosinci roku 2015 zahynul na sjezdu řidič osobního auta. Průběh nehody byl prakticky stejný. V místě, kde se rychlost snižuje ze 130kilometrové na šedesátku, muž nevybral zatáčku a najel na svodidla, která vozidlo vymrštila do vzduchu. To se potom odrazilo a letělo desítky metrů. Tělo řidiče záchranáři našli v poli, asi 30 metrů od zcela zdemolovaného auta.

pez, Zdeněk Čík TN.cz