Kontrola na D46

Dodávky vezly stovky kil špatně skladovaných krevet. Nedojely!

Veterinární správa objevila dvě dodávky špatně skladovaných krevet - 1
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 4. 9. 2019
Téma:
SVS

Veterináři ve spolupráci s policisty před několika dny při kontrolách na dálnici D46 objevili skoro 400 kilogramů krevet a dalších potravin, které byly přepravovány v nevyhovujících podmínkách. Přepravcům hrozí obří pokuty.

"Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Jihomoravského kraje odhalili na konci srpna při společné kontrole s dálniční policií přepravu bezmála 400 kilogramů krevetího masa a masných polotovarů a také 360 vajec za nevyhovujících podmínek," uvedli veterináři na webu.

 

Problémové zásilky byly ve dvou různých dodávkách. "V prvním případě přepravovala dodávka 50 kilogramů mraženého krevetího masa v nevyhovující teplotě. K zásilce 360 vajec, kterou také přepravoval, nepředložil během kontroly řidič požadovaný doklad o původu, přestože samotná vejce byla na skořápkách označená. S přepravcem, který nebyl navíc pro přepravu potravin registrován u příslušné krajské veterinární správy, bude zahájeno správní řízení," doplnila SVS.

 

Za tyto prohřešky může hříšník dostat pokutu až deset milionů korun.

 

 

V podstatě stejná situace se ten samý den opakovala při kontrole jiné dodávky. Tentokrát bylo uvnitř dokonce 320 kilo krevet, které si tu "hověly" také v nevyhovující teplotě. V autě bylo také 25 kilo masných polotovarů.

 

"Řidič nebyl schopen prokázat jejich původ. Nebyly totiž nijak označené a nebyly k nim předložené doklady. SVS zásilku na místě znehodnotila modrou barvou a kontrolovanému subjektu nařídila likvidaci potravin," přiblížili druhý úlovek veterináři. V tomto případě hrozí pokuta dokonce až padesátimilionová.

 

GALERIE: Veterinární správa objevila dvě dodávky špatně skladovaných krevet

1
/
4
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Veterinární správa objevila dvě dodávky špatně skladovaných krevet - 4

TN.cz