Okradl invalidu

Hyenismus! Neznámý zloděj ukradl vozíčkářce upravené auto

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 7.1. 2020 14:29
Téma:

Na redakci TN.cz se s žádostí o pomoc obrátila 40letá žena z Krnova. V neděli jí zatím neznámý zloděj ukradl automobil, který měla speciálně upravený pro své potřeby. Jana Z. je totiž upoutaná na invalidní vozík. Vůz měl být ukraden přímo z parkoviště před panelákem v Krnově, kam ho paní Jana zaparkovala.

Bílý Citroen Berlingo s poznávací značkou 1TC 9598 a rokem výroby 2017 byl zaparkovaný na místě vyhrazeném pro invalidy na sídlišti pod Cvilínem, u bloku domu H. Neznámý zloděj krádeží dle policie způsobil škodu ve výši 450 tisíc korun.

 

"Jednalo se o vůz se speciální úpravou interiéru pro přepravu osob na invalidním vozíčku. Případ intenzivně šetří krnovští policisté a bruntálští kriminalisté a to jako přečin krádeže, případně jako neoprávněné užívání cizí věci," řekl portálu TN.cz policejní mluvčí René Černohorský.

 

 

"Hned po oznámení jsme provedli nutné procesní úkony šetření a zjistili jsme, že auto mohlo být odcizeno 5. ledna mezi devátou hodinou ranní a tři čtvrtě na pět odpoledne. Jeden ze svědků uvedl, že v devět hodin na parkovišti předmětné auto ještě stálo. Další svědek nám sdělil, že v 16:45 už tam nebylo. Tím se upřesnila doba krádeže," informuje Černohorský.

 

Další podobné dodávkové vozidlo, ovšem bez úpravy pro invalidy, bylo odcizeno v noci z 5. na 6. ledna ve Zlatých Horách na Jesenicku. Tamní případ řeší jeseničtí kriminalisté. Ačkoli se oba případy řeší zvlášť, dle informací policie jsou kriminalisté v úzkém spojení.

 

 

Jednou z vyšetřovacích verzí je prý i možnost, že se jedná v obou případech o stejného pachatele. Policisté aktuálně zjišťují veškeré informace k tomu, kde mohlo auto skončit a kdo ho mohl odcizit. Předmětem šetření je i to, jestli spolu obě krádeže vozů Citroen Berlingo skutečně souvisí.

 

 

Majitelka vozu hledá případné svědky i na sociálních sítích a příspěvky informující o krádeži uživatelé aktivně sdílejí. Pomoci najít zloděje se snaží i město Krnov, které příspěvek samo sdílelo na své facebookové stránce. Pro paní Janu je situace navíc o to komplikovanější, že vůz jí byl zprostředkován skrze správu sociálního zabezpečení jako kompenzační pomůcka.

TN.cz