Kroměřížsko

Dogy utekly majitelce a napadly seniora a pošťačku. Policisté jednu zastřelili

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 8. 7. 2020
Téma:

Policisté z Morkovic na Kroměřížsku museli v úterý zastřelit agresivní tibetskou dogu, která utekla na ulici a útočila na procházející lidi. Druhé zvíře, které uniklo spolu s ní, postřelili.

"Majitelka měla obě tibetské dogy na oploceném pozemku u rodinného domku v obci na Kroměřížsku. V úterý dopoledne poté, co psy vyvenčila, dobře nezajistila plechová vrata a ti v době, kdy už nebyla doma, utekli na ulici," popsala ve středu policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

Venku pak jedna z dog skočila na pošťačku a obě pak podle policie zaútočily na šestasedmdesátiletého muže. "Psi ho povalili na zem a kousali po celém těle. Sousedé se snažili různými způsoby zvířata od ležícího zraněného muže odlákat a sehnat pomoc. Poštovní doručovatelka pak zavolala na linku 158," přiblížila událost Javorková.

 

 

Když policejní hlídka dorazila na místo, dogy na seniora stále útočily. "Obě pak začaly útočit i na policisty, proto hlídka využila oprávnění a jednoho psa služební zbraní usmrtila a druhého střelou zranila. Muže odvezla se zraněním záchranka do kroměřížské nemocnice," informovala policejní mluvčí.

 

Kriminalisté ještě v úterý zahájili trestní úkony s podezřením na ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Seniorka zemřela po útoku dogy, policie obvinila majitelku psa. Více v reportáži:

 

TN.cz