Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Silný okamžik

Dojemné foto: Chlapeček (6) se loučí s umírající sestřičkou (4)

Umírající holčička
Zdroj: facebook

S velmi dojemnou fotografií se na sociálních sítích svěřila rodina z Arkansasu. Jejich čtyřletá dcera Addy zemřela začátkem června na agresivní nádor mozku. Do posledních chvil s ní byli její nejbližší, včetně šestiletého bratříčka Jacksona, který vše nesl nesmírně statečně.

Na fotografii, kterou otec Matt Shooter zveřejnil ve facebookové skupině, kde sdílel informace o statečném boji čtyřleté dcery s agresivním nádorem mozku, hladí šestiletý Jackson Shooter svou umírající sestřičku po čele, ta drží jeho druhou ruku.

 

"Malý chlapec by neměl říkat sbohem svému parťákovi, nejlepšímu příteli a malé sestřičce. Tak by to nemělo být. Ale bohužel v takovém světě žijeme," napsal na facebooku zdrcený otec.

 

Agresivní difúzní infiltrativní gliom pontu (DIPG) našli lékaři malé Addy v listopadu 2016. Dívka podstoupila 33 kol chemoterapií. Těm se na čas podařilo postup nemoci zastavit. Rodina z amerického Arkansasu zaplatila přes 400 tisíc za experimentální léčbu v Mexiku. Nic ale nepomohlo.

 

14

GALERIE: Holčička umírající na rakovinu

Zdroj: facebook

Addy umírající na rakovinu - 1

Hodnocení:

 

 

"Její symptomy se za poslední den a půl rapidně zhoršily. Včera se probudila odvážná a hravá. A ačkoliv je to pořád ta naše holčička, tak teď už nemůže jíst, těžce polyká a většinu času prospí. Už jí asi moc času nezbývá," napsal otec u fotografie syna s umírající sestrou.

 

"Modlete se za Jacksona. Nechce od ní odejít a my ho nebudeme nutit. Modlete se za nás," dodal otec Matt.

 

 

Addy o pár hodin později zemřela. "Naší malou holčičku objal Ježíš. Odešla z tohoto života do toho druhého tak, jak žila - paličatě, ale pokojně, obklopena svojí rodinou. Neměla žádné bolesti," dodal Matt.

vbo TN.cz