uctění památky

Dojemné gesto pro utýraného Marečka! Lidé mu postavili pomníček

Pomníček pro Marečka
Zdroj: Kateřina Majdyšová
Pomníček lidé postavili na hřbitově v pražských Vinohradech
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
6.11. 2019 17:52
Téma:

Od smrti dvouletého Marečka z Loun, kterého měl utýrat jeho otčím, uplynulo už téměř devět měsíců. Chlapeček má teď konečně hrobeček. Složili se na něj lidé napříč celou republikou a uctili jeho památku krásným pomníčkem.

Po necelých devíti měsících už má tragicky zesnulý Mareček svůj vlastní pomníček. Postavili mu ho z peněz z veřejné sbírky dobrovolníci, které osud utýraného dítěte silně zasáhl a chtěli mu dopřát důstojné místo k odpočinku.

 

Pomníček nakonec vyrostl na hřbitově mezi urnovými hroby v pražských Vinohradech. Slova, která nechali do náhrobního kamene vytesat, jsou velmi dojemná - mnozí lidé se v komentářích přiznali, že je přiměla k slzám. "V našich srdcích zůstaneš navždy. Vzpomeňme na tomto místě i na další děti, které zemřely násilnou smrtí," stojí na pomníčku.

 

 

 

"Za mě osobně můžu říct, že výsledek předčil moje očekávání. V sobotu ještě upravíme okolí a vysadíme vnitřek. Děkuji všem z vás, kteří jste podpořili tento nápad, ať už finančně, nebo i sdílením sbírky. Stálo to za to," vyjádřila se organizátorka akce paní Kateřina.

 

Koncem března letošního roku by Mareček oslavil své třetí narozeniny. K tomu ale nikdo nedošlo - v noci z 15. na 16. února totiž zemřel násilnou smrtí. Otřesného zločinu se na něm měli dopustit ti, kteří mu byli nejbližší. Chlapec zemřel na následky týrání. Obviněný z hrůzného činu byl jeho otčím, který měl podle lidí z okolí i příbuzných batoleti ubližovat už dlouho.

 

Připomeňte si otřesný případ v reportáži TV Nova:

 

Dítě vídali s modřinami, podlitinami a popáleninami. Jeho teprve 19letá matka měla o všem vědět, týrání ale nezabránila údajně proto, aby ji muž neopustil. Jednadvacetiletý Josef K. dostal v polovině října od soudu 16 let ve vězení, rozsudek je ale zatím nepravomocný. Muž se proti němu na místě odvolal. Matce hrozí pětiletý trest ve vězení.

 

GALERIE: Pomníček pro Marečka

1
/
6
Zdroj: Kateřina Majdyšová
Pomníček pro Marečka - 1

TN.cz