vánoce na misi

Dojemné video! Čeští vojáci z Afghánistánu poslali vzkazy rodině

Téma:

Štědrý den tráví většina lidí v rodinném kruhu. Někteří ale v tento den kvůli pracovním povinnostem se svými blízkými nemohou být. To je i případ vojáků, kteří jsou na misi v Afghánistánu.

Ne každý může trávit vánoční čas s rodinou u ozdobeného stromku s voňavým cukrovím. Mezi ty, kteří se se svými nejbližšími u štědrovečerní večeře nesejdou, patří i čeští vojáci, kteří jsou na misi v 6000 kilometrů vzdáleném Afghánistánu.

 

Díky televizi Nova však alespoň mohli pozdravit své nejbližší. "Chtěla bych z Kábulu pozdravit všechny do České republiky. Naší meteorologickou službu, mé kolegy v Náměšti, a hlavně celou rodinu a mého manžela, který mi samozřejmě chybí. A už se mi to tady krátí, takže za chviličku jsem doma," vzkazuje jedna z poručic.

 

"Nejprve mi dovolte, abych pozdravil všechny občany České republiky a popřál jim šťastné Vánoce. Potom hlavně vzkazuju Richardovi a Elence, mamce, bráchovi, ať se jim všem daří. Nesmím taky zapomenout na kolegy z práce, agenturu personalistiky, všechno nejlepší.

 

 

A taky všem vrchním a vedoucím praporčíkům, které máme v Armádě České republiky, dále přátelům, svým známým, svým sousedům ze Slavonína, z Nemilan, z Žerůvek, z Bystročič, z Olomouce, a tak dále. Šťastné a veselé, užijte si Nový rok," říká v reportáži jeden z nadpraporčíků.

 

"Chtěl bych pozdravit manželku Evu, celou svoji rodinu, a hlavně malého Michala. Vzkazuju, že se na něj těším, že už to dlouho trvat nebude a budu za chvíli doma," uvádí v neposlední řadě jeden z rotmistrů.
 

Šimon Pilek, sei TN.cz