Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2018
Emotivní setkání

Dojemné VIDEO: Ženu v dětství unesli, po 30 letech našla rodiče!

Zdroj: CCTV

Když bylo Lin devět let, unesli ji obchodníci s lidmi a prodali rodině, která ji adoptovala. Na brzké dětství si skoro nepamatovala, i přesto byla ale schopna dohledat své pravé rodiče. Teď se s nimi konečně setkala - po třiceti letech.

Letiště v jihočínském městě Liupanshui bylo svědkem dojemného setkání. Lin Zhenqin mohla konečně po třiceti letech znovu obejmout svoji matku a svého otce, od kterých byla v devíti letech odloučena. Píše o tom portál Daily Mail.

 

Podle čínských médií malou Lin, v té době ještě Yang Faqin, unesli obchodníci s lidmi. Adoptovala ji rodina vzdálená skoro 1500 kilometrů od jejího původního domova. Na dětství si téměř nepamatovala, i přesto prý vždy věděla, že byla adoptovaná.

 

"Vždy, když jsem potkala někoho z provincie Guizhou, kde jsem vyrůstala, ptala jsem se, jestli nezná nějakou rodinu, která by hledala dlouho ztracené dítě," uvedla Lin. Až minulý měsíc ji ale klient v kosmetickém salonu povzbudil, aby šla na policii. Dříve si prý myslela, že by pátrání stálo moc peněz.

 

A pak už to šlo ráz naráz. V laboratoři jí lékaři odebrali krev a porovnali ji se vzorky v policejní databázi. O týden později konečně vypátrali starší manžele, kteří byli jejími opravdovými rodiči. Lin neváhala a přiletěla za nimi.

 

 

Při setkání na letišti si ale přece jen chtěla ověřit, že jde o její rodiče, a tak se vyptávala na podrobnosti ke dni, kdy zmizela. Ptala se, jestli si rodiče pamatují, že měla na sobě vysoké boty. "Tvůj otec ano," přisvědčila její matka.

 

V Číně ročně zmizí asi 200 tisíc dětí, většinu z nich unesou právě obchodníci s lidmi a překupníci. Jen asi 0,1 procenta z nich (přibližně 200) pak dohledá svoji původní rodinu. Lin je tak opravdu dítě štěstěny.

epa TN.cz