Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.2. 2019 11:30
Módní návrhář

Dojemné vzpomínky! Lagerfeldova smrt zlomila české modelce srdce

Jana Tvrdíková
Zdroj: Profimedia
Modelka Jana Tvrdíková

Jednou z českých modelek, které měly tu čest pracovat se zesnulým módním návrhářem Karlem Lagerfeldem, byla i osmnáctiletá Jana Tvrdíková. Ta popsala své nadšení z prvního dne, kdy se s Lagerfeldem potkala.

Tvrdíková se s Lagerfeldem setkala loni v březnu při zkoušce šatů pro Chanel. “Byla jsem tak nadšená. Vyzkoušela jsem si několik šatů a prošla různými místnostmi. A najednou jsem ho uviděla. Legendární Karl Lagerfeld seděl za velkým stolem a díval se přímo na mě. Nevěřila jsem svým očím,“ vzpomíná na svém instagramovém účtu Tvrdíková.


Další den pak byla módní přehlídka. S Lagerfeldem se Tvrdíková znovu potkala po přehlídce v zákulisí. Všichni se smáli a dobře bavili, Lagerfeld byl podle jejích slov šťastný. “Velice mě těšilo být v jedné místnosti s takovou ikonou,“ popsala.

 


Naposledy se s návrhářem viděla při přehlídce v New Yorku. “Při zkoušení šatů mi řekl, že vypadám naprosto úchvatně. Ty šaty byly prý dělané přímo pro mne!“ zmínila milou pochvalu.
Zpráva o Lagerfeldově skonu Tvrdíkovou těžce zasáhla. “Když jsem slyšela, že umřel, zlomilo mi to srdce. Je pro mne velkou ctí, že jsem s ním mohla pracovat. Jeho jméno a práce nebudou nikdy zapomenuty,“ napsala na památku módního velikána.

 


Lagerfeldovi vzdaly na sociálních sítích hold i další modelky, které s ním v minulosti spolupracovaly. “Odpočívej v pokoji, Karle! Budeš mi chybět...,“ uvedla Eva Herzigová.


“Děkuji ti Karle, že jsi mi otevřel dveře do světa módy a také že jsi mne inspiroval svým talentem a kreativitou. Práce s tebou byla privilegiem,“ poděkovala Tereza Maxová.

 


“Karle, nelze slovy vyjádřit, jak moc jsi pro mne znamenal a jak moc mi budeš chybět. Nikdy nezapomenu na tvou laskavost, na tvůj smích, na tvou představivost. Tento týden jsem přijela do Francie, abych ti představila svou dceru. Zlomilo mi srdce, že to bylo příliš pozdě. Odpočívej v pokoji, zbožňuji tě,“ prohlásila modelka a herečka Diane Kruger.
 

Podívejte se na reportáž televize Nova o skonu Karla Lagerfelda:

rod TN.cz
Reklama