plánoval tři vraždy

Doktor Čuně Barták možná unikne trestu! Případ jde znovu k soudu

Jaroslav Barták, přezdívaný doktor čuně, by se mohl vyhnout trestu, který mu hrozí za to, že plánoval tři vraždy. Vrchní soud totiž požaduje důkladně prověřit klíčové svědectví případu, které pochází od Bartákova spoluvězně, a doplnit další důkazy. Barták byl nepravomocně odsouzen k 18ti letům vězení, vrchní soud ale rozsudek zrušil a případ vrátil na začátek.

Pražský advokát Oldřich Choděra, exšéf vojenské rozvědky Andor Šándor a kněz Eugen Freimann. Tři lidé, které měl mít Jaroslav Barták v plánu zavraždit. Vše měl plánovat v liberecké věznici, kde si už odpykává trest za znásilňování svých asistentek. Důkazem bylo svědectví Bartákova spoluvězně a nahrávky ze špionážních hodinek, které pořídil. S informací přišel web iDNES.cz

 

Barták plánoval své oběti zabít pomocí otráveného alkoholu. "Po zaplacení 10 milionů jsem měl být rozřezán a prostě zlikvidován," říká Eugen Freimann, jedna z plánovaných obětí.

 

 

Barták ale to, že by vraždy plánoval, odmítl. Prý šlo jen o běžné vězeňské debaty, které nemyslel vážně. A vrchní soud chce teď víc důkazů a důkladnější prověření hlavního svědka. Obhájce Jaroslava Bartáka Petr Tandler vytkl soudu prvního stupně, že důkazů je poměrně málo a přímý důkaz je jen jeden - svědectví Bartákova spoluvězně.

 

Pokud se nepodaří požadavky vrchního soudu splnit, mohl by Barták z plánování vražd vyváznout bez trestu a v to i obhajoba doufá. Liberecký soud začne kauzu znovu projednávat nejdříve na podzim.
 

Související témata:
mom/Martina Kuzdasová TN.cz