Chystal likvidaci

Doktor Čuně znovu u soudu! Kolik dostane za plánování vražd?

Jaroslav Barták u soudu - 4
Zdroj: ČTK

V Liberci začal soud s Jaroslavem Bartákem přezdívaným doktor Čuně. Je obžalovaný z přípravy několikanásobné vraždy a vydírání. Za to už byl sice odsouzen k 18 rokům natvrdo, ale vrchní soud v Praze rozsudek zrušil a vrátil případ k novému projednání.

Doktor Barták byl dnes poměrně málomluvný a působil sklíčeně. Hlavní líčení s ním začalo bez problémů. Když měl být ale předvolán první svědek, začal si Barták stěžovat na zdravotní problémy.


Soudu řekl, že má tak veliké bolesti hlavy a zad a tolik léků, že nebude schopný vnímat. Nakonec požádal o dvouměsíční odklad líčení, kterému bylo vyhověno.


Barták se přitom zodpovídá z toho, že v liberecké věznici plánoval vraždu advokáta Oldřicha Choděry, exšéfa vojenské rozvědky Andora Šándora a kněze Eugena Freimanna. Od dalších lidí chtěl získat miliony a vrtulníkem uprchnout z věznice do Běloruska, kde chtěl prezidenta Lukašenka požádat o politický azyl.


Plánované oběti jsou podle něj odpovědné za jeho předchozí trest, který si lékař odpykává za znásilňování svých asistentek. Všichni tři totiž během procesu vystupovali proti němu. Sám Barták od začátku trvá na své nevině a mluví o spiknutí všech proti němu.

Související témata:
pez, Ivan Berka TN.cz