Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 6. 2018
záchrana života

To je zrak! Doktor si v televizi všiml bulky, ženě zjistili rakovinu

Vyšetření rakoviny štítné žlázy
Zdroj: Profimedia

O ohromném štěstí může mluvit mladá žena ze Severní Karolíny, která vystoupila v televizi. Během vysílání si pozorný doktor, který pořad sledoval, všiml podezřelé bulky na krku. Celou situaci ale nenechal plavat a rozhodl se ženu vyhledat. To se mu nakonec podařilo, doktoři následně ženě diagnostikovali rakovinu a začali okamžitě s léčbou.

Doktor Erich Voigt z New Yorku sledoval začátkem května pořad "Beachfront Bargain Hunt", ve kterém vystupovala Nicole McGuinessová. Během vysílání si všiml, že má mladá žena na krku asymetrický útvar.

 

Jelikož se zabývá otorhinolaryngologií, což je obor specializující se na diagnózu chorob ušních, nosních a krčních, tušil na co se dívá. "Relaxoval jsem po těžkém dni v práci, sledoval jsem krásné plážové domy a snil jsem. Pak jsem si ale všiml bulky. Úplně vystupovala - a já jsem přestal odpočívat a začal přemýšlet, že může mít zdravotní problém," popsal Voigt pro portál Nypost.

 

Voigt viděl podobný útvar na ohromném množství pacientů, bulka měla asymetrický tvar a způsob, jakým se pohybovala pod kůží, v něm vyvolával obavy.

 

 

"Říkal jsem si, že o tom nejspíš neví. Cítil jsem povinnost a zvláštní způsob viny. Pozastavil jsem televizi a vrátil obraz. Musel jsem si vybrat, jestli to ignorovat, nebo se ji pokusit aktivně kontaktovat," popsal své pocity Voigt.

 

Nakonec se rozhodl, že Nicole, i když znal jen její křestní jméno, vyhledá. Pro pomoc se obrátil na sociální sítě a sdílel část vysílání na Facebooku společně s dostupnými informacemi. Po dvou týdnech se naštěstí podařilo Nicole dohledat.

 

Voigt jí okamžitě sdělil, že si myslí, že má nádor štítné žlázy a doporučil jí, aby si zašla na sonogram a biopsii. Obavy doktora Voigta se naneštěstí potvrdily. Lékaři okamžitě začaly s léčbou.

 

 

Vděčná žena se s doktorem, který jí klidně mohl zachránit život, sešla v úterý na Manhattanu. "Je zázrak, že se tohle stalo a že byl někdo schopný tohle poznat v televizi," pospala Nicole portálu ABC.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Rakovina hrozí téměř každému, která je nejhorší a jak ji poznat?
Rakovina prsu: 10 způsobů, jak snížit riziko nemoci

klma TN.cz