Olomoucko

Domácí násilí v Olomouci: Na ženu si vzal nůžky, na policisty kudlu

Napadená žena - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 3.1. 2020 12:11
Téma:

Strach z agresivního opilého manžela přiměl 36letou ženu z Olomouce ve čtvrtek krátce před půlnocí zavolat policii. O čtyři roky starší muž na svou manželku nejprve pokřikoval vulgarity, pak přešel k vyhrožování, že si ublíží a nakonec vyhrožoval zabitím přímo jí. Hrozit smrtí neváhal ani policistům, kteří dorazili na místo.

Žena mužům zákona vysvětlila, že manžel přišel domů opilý a poté, co ji celý večer vulgárně urážel, se jeho agresivita začala stupňovat. Nejprve hrozil sebepoškozením, postupně přešel k výhrůžkám přímo své ženě, a aby svým slovům dodal váhu, chopil se nůžek, kterými ji měl zřejmě v úmyslu napadnout.

 

Na snahu policistů uklidnit situaci nijak nereagoval a naopak vyběhl se zbraní v ruce i proti nim. Tentokrát si zvolil nůž.

Naštěstí nikoho nezranil, jelikož policisté muže dokázali rychle zpacifikovat. Nakonec skončil na záchytné stanici.

 

"Policisté útočníka zpacifikovali za použití donucovacích prostředků. Čtyřicetiletý Olomoučan byl zadržen a noc strávil v protialkoholní záchytné stanici. Po vystřízlivění bude čelit podezření z přečinů nebezpečné vyhrožování a násilí proti úřední osobě, za které mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let," řekl policejní mluvčí Libor Hejtman.

TN.cz