Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.3. 2018 07:34
Požár na Olomoucku

Domek pohltily plameny, lidem pomáhali ven sousedé! 2 zranění

Požár rodinného domku v Jívové - 2
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Plameny rodinný dům zcela zničily

V noci na pondělí shořel v Jívové na Olomoucku rodinný dům. Dva lidé se při požáru zranili, než jim z domku pomohli sousedé. Utrpěli popáleniny a nadýchali se zplodin hoření. Škoda podle odhadů přesáhne dva miliony.

Hasiči k požáru rodinného domku v Jívové vyráželi několik minut před půlnocí. Přijali hned několik hlášení o požáru, z budovy měly šlehat plameny a kouřit se z oken. Na místo muselo postupně vyjet devět hasičských jednotek.

 

"Požár pohltil celé přízemí rodinného domku a nebytovou podkrovní část domu. Sousedé naštěstí pomohli do bezpečí dvou obyvatelům. Obě zmiňované osoby utrpěly popáleniny a nadýchaly se nebezpečných zplodin hoření," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

 

17

GALERIE: Požár rodinného domku v Jívové

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Požár rodinného domku v Jívové - 1

Hodnocení:

 

Zraněné si převzali do péče záchranáři, kteří je převezli do nemocnice. Mezitím už plameny pohltily celý domek a zcela ho zničily. Zároveň oheň poškodil střechu přilehlého rodinného domu, tam ho ale hasiči rychle zlikvidovali.

 

 

Až do rána pokračovaly dohašovací práce, poté na místo nastoupí vyšetřovatelé. "Prozatím neurčil přesnou příčinu vzniku, nicméně jednou z možných variant zahoření je od kotle na tuhá paliva. Výše škod přesáhne částku 2 miliony korun," dodal Hošák.

epa TN.cz