způsobil ho vadný sporák

Domem ve Zlíně otřásl výbuch plynu, žena (80) je vážně zraněná

Téma:

Výbuch plynu otřásl v pátek ráno rodinným domem ve zlínské části Kudlov. Při následném požáru se popálila starší žena, kterou záchranáři odvezli do nemocnice. Dům musí zkontrolovat statik.

Nahromaděný plyn explodoval krátce po sedmé hodině. Podle informací vyšetřovatele hasičů za výbuch s největší pravděpodobností může vadný plynový sporák, ze kterého plyn unikal. Po výbuchu začalo v domě hořet.

 

Hasiči po příjezdu uzavřeli přívod plynu a odpojili dům od přívodu elektřiny. Když dům vybuchl a začal hořet, byly uvnitř dvě ženy, jedna stačila utéct do bezpečí, druhá utrpěla popáleniny a skončila ve zlínské nemocnici.

 

Jde o osmdesátiletou ženu, podle zdravotníků je její stav vážný. Popálený má obličej a záchranáři ji nakonec transportovali do brněnského popáleninového centra.

 

 

Jak vysokou škodu výbuch způsobil, zatím není jasné. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému, také plynaři a během dne by měl dorazit i statik.

 

"Vzhledem k tomu, že v interiéru byly zjištěny praskliny ve zdech, nechal velitel zásahu povolat statika ke kontrole celého objektu," vysvětlil mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil. V domě hasiči našli roztavené zateplení stropů a popraskané omítky na zdech a na stropě jedné z místností.

Související témata:
vbo, Martina Julinová TN.cz