dovolená snů

Dominikánská republika - Karibská metropole gastronomie

DR gastronomie
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Dominikánská republika je nejen zemí pohádkových pláží a azurového moře, pyšní se ale také výtečnou kuchyní. Při návštěvě této země by mělo být povinností ochutnat alespoň některé z typických pokrmů, od mořských plodů po jídla mezinárodní. Rozhodně se můžete těšit na pořádné kulinářské zážitky.

V dominikánské kuchyni se prolínají vlivy španělské, africké a indiánské kuchyně. Místní lidé jsou na svou kuchyni náležitě hrdí a mají také proč. Ačkoliv některé kombinace jídel vypadají na první pohled zvláštně, jejich chuť vás zajisté překvapí. Za zmínku stojí pár z nich, které se vyplatí ochutnat!


Velmi oblíbeným pokrmem Dominikánců, který jedí především ke snídani je tzv. mangú-banánová kaše (ze zelených banánů plátano) podávaná s osmaženým salámem, sýrem a cibulkou. Tuto pochoutku můžete doplnit také smaženým vejcem.


Hlavním jídlem dne je oběd

Typický pokrm podávaný k obědu se nazývá la bandera dominicana, neboli dominikánská vlajka. Je to pokrm z dušeného kuřecího nebo hovězího masa s fazolemi a bílou rýží. Přílohou je salát s avokádem nebo tzv. tostones, což jsou křupavé smažené plátky banánů.

 


Populárním jídlem je také velmi hustá polévka sancocho. Tu vaří především ke speciálním příležitostem. Připravuje se z několika typů kořenové zeleniny, zeleného banánu, koriandru a hovězího, kuřecího nebo vepřového masa. Pravé Sancocho nazývané „Siete Carnes“ obsahuje všech sedm druhů masa zároveň.


V rybářských vesnicích Bayahibe, Sanchéz, Sabana a v dalších přímořských oblastech můžete ochutnat čerstvé plody moře či ryby jako například mahi-mahi nebo dorado. Pokud navštívíte Samaná, neměli byste si nechat ujít pescado con coco, což je ryba na kokosové omáčce.

 

 


Něco sladkého na zub

Jste-li milovníci sladkého, v Dominikánské republice se máte skutečně na co těšit. Mezi oblíbené dezerty patří například coconete-křupavé kokosové cookies, nebo majarete-sladký kukuřičný pudink. Velmi populární je také zkaramelizované ovoce, jako například papája. Osladit život si můžete ostatně i čerstvým ovocem jako je ananas, maracuja, mango a další, které seženete na trzích, kde z nich často prodejci připravují čerstvé saláty.

 


Pokud dostanete hlad při noční procházce, určitě oceníte pouliční občerstvení. Jedním z nejběžnějších jídel, které tu seženete je chimichurri-šťavnatá dominikánská verze burgeru, který je naplněný kombinací grilovaného kořeněného masa spolu se zelím, cibulí a rajčaty, podávaný v opečeném bílém chlebu potřeným majonézou a kečupem.

sik TN.cz