Koronavirus

Domov důchodců uzavřel covid, senioři mohou po týdnu ven

Ivan Berka
Ivan Berka
14.6. 2021 18:08
Téma:

Domov pro seniory ve Velkých Hamrech na Jablonecku v pondělí po týdnu karantény znovu najel na normální provoz. Senioři už smějí ven a za velmi přísných opatření je můžou navštívit jejich příbuzní. Minulý týden zemřel jeden z klientů domova nakažený koronavirem. Vedení se teď snaží, aby část personálu odmítající očkování svůj názor změnila.

Domov důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku se v pondělí po sedmi dnech konečně otevírá. "Ty opatření jsou jasná. Pro návštěvy asi 9 režimů, je to dost složité, ale prostě je to na místě. Zatím nemůžeme dělat společné akce, děláme to po odděleních," řekl ředitel domova důchodců Čestmír Skrbek.


Minulý týden v nemocnici zemřel 81letý klient domova, a to i přesto, že byl proti koronaviru očkovaný. Následné testování prokázalo, že mezi nakaženými je i další klient a také jedna z ošetřovatelek, která však očkována nebyla.

 


Očkování personálu je dobrovolné a podle ředitele domova důchodců je to špatně. Z 90 zaměstnanců domova se očkovat nechalo 83 lidí. Ministerstvo zdravotnictví povinné očkování zdravotníků zatím neplánuje.


"Jsme požádali znova těch sedm pracovníků, aby to zvážili. Budeme s nimi jednat dál. Je to opravdu dlouhodobá věc, přesvědčit, poprosit, požádat, apelovat. Je to nekonečný příběh a doufejme, že nám v tom kompetentní orgány pomůžou," dodal Skrbek.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

jh TN.cz