Výbuch v Linköpingu

Domem ve Švédsku otřásl silný výbuch! Nejméně 25 zraněných

Téma:

Mohutná exploze poničila v pátek dopoledne ve švédském Linköpingu dva obytné domy, vytloukla okna a zdemolovala balkóny. Zranilo se až 25 lidí. Příčina výbuchu zatím není známa.

Výbuch otřásl domy v centru města krátce po páteční deváté hodině ráno. Podle informací švédského portálu Aftonbladet zasáhla exploze jednu pětipatrovou budovu, byla ale cítit i ve vedlejším čtyřpatrovém domě.

 

Na místo výbuchu vyrazili kromě policistů a hasičů i policejní pyrotechnici. Zároveň policisté obehnali páskou i několik dalších domů v okolí, evakuaci ovšem zatím neplánují. Na výbuch upozornila policii asi desítka lidí.


GALERIE: Výbuch poničil obytné domy v centru švédského Linköpingu

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Výbuch poničil obytné domy v centru švédského Linköpingu

 

"Byl jsem zrovna ve sprše, když jsem si všiml, že se celý dům třese. Bylo to jako bouřka, jako hrom," popsal jeden z obyvatel Pontus Johansson. Výbuch vysklil okna pětipatrového domu, poškodil balkony a okolní domy.

 

Úřady nejdříve informovaly, že exploze zranila nejméně 19 lidí. Později vedení regionu Östergötland upřesnilo, že zraněných je 25. Všichni by měli být zraněni lehce.

 

 

Příčina výbuchu zatím není známá, policisté už nicméně rozjeli vyšetřování, jehož cílem je zjistit, zda se nestal trestný čin. Teroristický útok dosud nevyloučili, stále ale pracují i s verzí, že šlo o nehodu.

Související témata:
pez/epa TN.cz