moderátor je inspirací

Dopisy od lidí Jančaříkovi dávají sílu! Přiznal, co chce nyní dělat

Oblíbený moderátor Michal Jančařík (aktuálně upoutaný na vozík) je velkou inspirací pro všechny, kteří se dostali do podobné situace. Chodí mu stovky dopisů, ve kterých ho lidé podporují. Aby ale mohl šířit energii dál, musí ji sám mít. Dříve byl jeho koníčkem sport, hlavně cyklistika a lyžování. Už má ale představu, co by mohl dělat dál.

Dopisy, pohledy a obrázky - to je přesně to, co Michalu Jančaříkovi v posledních měsících dodává velkou sílu. "Těch dopisů je opravdu neskutečná halda, to je prostě energie! Když člověk dostane takovouhle věc od lidí, tak to zahřeje ohromně a dá to energii velikou," řekl.

 

Radost dělají Michalovi také talismany, které dostává od fanoušků pro štěstí. "Mám tady od lidí třeba takového andělíčka, toho jsem dostal od fyzioterapeutek v Berouně a je pro štěstí," radoval se moderátor.

 

Michal už je přes rok odkázán na invalidní vozík a nemůže se dostatečně věnovat rodině. S dětmi nemůže trávit všechen volný čas ani sportovat. "Jezdil jsem rád na kole, běžky mě bavily, sjezdové lyžování jsem dělal od malička a na docela slušné úrovni by se dalo říct, tenis jsem hrál od malička... Ty věci se dají dělat i dál, ale já bych je teď chtěl nahradit takovým univerzálním řešením, chtěl bych jezdit na vozíku, který se jmenuje free," přiznal.

 

 

Ten je nesmírně dobře manipulovatelný, velice dobře se s ním jezdí. "Důležitou součástí rehabilitačního programu je nácvik soběstačnosti, zatím tedy na vozíku. To znamená, aby pan Jančařík uměl co nejlépe obsluhovat vozík, ale on je ve své podstatě sportovec, sportovně založený člověk, takže to se nám daří dobře.

 

Lyže Michal zatím nezvládne, s jeho vůli a správnými pomůckami, by ale ani tenhle cíl nemusel být až tak vzdálený.

Dominika Janochová / lud TN.cz