Hrubá nedbalost

Dopisy v ohrožení! Psaní z bank a pojišťoven se válela na chodbě

Téma:

Desítky dopisů, včetně výpisů z bank nebo pojišťoven se našly volně odložené v jednom z panelových domů v Jihlavě. Zásilky klientům doručovala soukromá firma. Její pracovnice tam podle všeho zásilky zapomněla, nebo osobně nepřevzala od kurýra.

Balík obsahoval 24 zásilek určených pro lidi z jedné okrajové části Jihlavy. Vše ale našel odložené v panelovém domě na opačném konci města Josef Kárník. Balík dopisů ležel na poštovních schránkách.

 

Mezi zásilkami byly dopisy jak pro fyzické osoby, tak i pro firmy. A to včetně výpisů z bank a pojišťoven. Bylo štěstí, že se tohle všechno nedostalo do nepovolaných rukou. Televize Nova samozřejmě dnes zásilku odevzdala pracovníkům společnosti, která zásilky klientům distribuuje.

 

 

"Já vám k tomu nemůžu nic říct," odmítla případ komentovat pracovnice společnosti MediaServis. Pracovnice této společnosti, která měla zásilky roznést, mohla balík s ropisy někde odložit a zapomenout nebo si balíky s kurýrem fyzicky nepředali. V každém případě jde o závažné pochybení, které její zaměstnavatel bude muset řešit.

 

Redakce televize Nova kontaktovala také klienty, kterým ztracené dopisy a zásilky patří. Z toho, že se k jejich soukromým dokumentům, které mnohdy obsahovaly velmi detailní informace o jejich finanční situaci, mohl dostat kdokoliv, byli adresáti v šoku.
 

vbo, David Pik TN.cz