Cesty za rodinou

Dopravci vyhlížejí vánoční nápor, část spojů je už teď skoro vyprodaná!

Dominika Janochová
Dominika Janochová
19.12. 2020 21:23
Téma:

Vlakoví i autobusoví dopravci počítají během Vánoc se standardním náporem cestujících a navyšují kapacity jak na vnitrostátních, tak na mezinárodních linkách. Vánoce jsou zátěží hlavně pro vlakovou dopravu. Některé spoje jsou už téměř vyprodané.

Během podzimních měsíců téměř všichni dopravci omezovali své spoje. Kvůli protiepidemickým opatřením s nimi totiž jezdilo až o pětinu méně cestujících, než je obvyklé. Teď se lidé do vlaků a autobusů zase vracejí.

 

"O vánoční cestování je jako tradičně velký zájem, některé spoje před Štědrým dnem jsou v preferovaných časech již téměř vyprodány," upozorňuje Leo Express.

 

Největší nápor očekávají dopravci během následujících dní. Cestujícím proto doporučují, aby vybírali spoje mimo ranní a odpolední špičky. Kapacity dopravci posilují na vnitrostátních linkách i na trasách na Slovensko.

 

"Ten zájem o cestování je vysoký, dá se říct, že odpovídá stejné situaci, jaká byla v loňském roce. Aktuálně už máme v prodeji posilové vozy," říká mluvčí Regiojetu Aleš Ondrůj.

 

 

"Zatím jízdenky jsou, přesto cestujícím doporučujeme včasný nákup a zejména rezervaci, protože si tak zajistí místo k sezení a my jako dopravce budeme mít přehled o obsazenosti," nabádají České dráhy.

 

Na nápor cestujících v příštích dnech se připravují i autobusoví dopravci. Třeba FlixBus až do třetího ledna navýšil kapacity vnitrostátních linek přibližně o polovinu. Volná místa ve vlacích a autobusech z nabídky rychle mizí už i na spoje po Vánocích.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz