velká uzavírka

Dopravní kolaps v Brně. Kvůli havárii vodovodu se tvořily dlouhé kolony!

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 10.9. 2019 12:16
Téma:

Na řidiče v Brně, kteří chtějí jet Gajdošovou ulicí na Starou osadu, čeká dopravní omezení. V úterý ráno totiž před křižovatkou s Jamborovou ulicí došlo k havárii vodovodního potrubí. Ulice byla uzavřena, tvořily se dlouhé kolony. Kolem poledne se ulicí začalo jezdit v režimu 1 + 1, průjezdné jsou tak oba směry.

Před dopravním kolapsem varovali i policisté, kteří dopoledne od Táborské uzavřeli v Gajdošově ulici oba pruhy vedoucí na Starou osadu. V místě se tvořily dlouhé kolony, auta musela místo havárie objíždět.

 

"Na místě pracují policisté, objízdná trasa vede přes ulici Tábor a Jamborovou zpět do Gajdošovy ulice. V místě se budou tvořit v obou směrech kolony," informoval mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Kolem poledne se podařilo dopravě ulevit. "Ulicí už se jezdí v režimu 1+1, tedy v obou směrech," informovalo kolem poledne město Brno prostřednictvím sociálních sítí.

 

Problémy se netýkají jen řidičů, s omezením musí počítat i lidé, kteří chtějí cestovat městskou hromadnou dopravou.

 

"Linky 44, 55, 74, 75, 78, x27; Zastávka Gajdošova › Stará osada; Neprůjezdná komunikace; Z důvodu havárie vodovodního řadu není obsluhována zastávka Gajdošova ve směru na Starou osadu. Autobusové linky jedou odklonem. Počítejte s nepravidelností na linkách v dané oblasti," sdělil Dopravní podnik města Brna.

 

  

Pro domy, které havárie postihla, byly přistaveny cisterny s vodou. Pokud se při opravách nevyskytnou komplikace, měla by být dodávka vody obnovena ještě během dneška, oprava komunikace by měla trvat do čtvrtka odpoledne.

 

TN.cz