Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Problémy na silnicích

Dopravu komplikují sníh, náledí i mlha! V Čechách přibývá nehod

Zdroj: TV Nova

Sníh a ledovka komplikují dopravu na některých místech Česka. Silnice namrzají, v Čechách navíc přibylo několik centimetrů nového sněhu. Řidiče trápí i mlha.

Zatímco v Čechách sněží a na silnicích je uježděná vrstva sněhu, Moravu trápí spíše ledovka. Sněhu přibývá především na severu a východě Čech, kde by měli řidiči dbát zvýšené opatrnosti.

 

Několik centimetrů nového sněhu napadlo na Karlovarsku. Na vozovce v celém kraji leží zbytky rozbředlého sněhu, v dopravě ale zatím větší komplikace nezpůsobují. Na silnici 6 z Karlových Varů na Prahu havaroval ráno náklaďák, leží ale mimo komunikaci.

 

Také v Královéhradeckém kraji jezdí řidiči po rozbředlém sněhu. V Orlických horách se tvoří sněhové jazyky a závěje, většina by ale měla roztát už během dneška. V Ústeckém kraji jsou silnice sjízdné s opatrností, nehod přibývá.

 

U Mostu se srazilo auto s náklaďákem, nikdo se nezranil. Tvoří se ale dlouhé kolony. V Litvínově se zase střetlo auto s autobusem, znovu bez zranění. Více nehod hlásí také Liberecký kraj, především v horských oblastech leží na silnicích nový sníh bez posypu.

 

 

Problémy způsobuje sníh na Svitavsku, kde se na silnicích tvoří i zmrazky a náledí. Na Pardubicku komplikuje dopravu rozbředlý sníh, podobně jak na Vysočině, kde jsou hlavní tahy po chemickém ošetření mokré.

 

Ve Zlínském kraji ráno komplikovaly dopravu husté mlhy, místy mrznoucí. Silnice jsou převážně holé a mokré, což se dá říct i o komunikacích ve většině Olomouckého kraje. Zbytky rozbředlého sněhu leží na cestách na Šumpersku a na severu regionu, na Jesenicku je kvůli mlze snížená viditelnost.

 

V Jihomoravském kraji hrozí namrzání silnic, dávejte pozor především na Brněnsku. Většina sněhu už stihla roztát. Cesty jsou s opatrností sjízdné i v Moravskoslezském kraji, ujetá vstva sněhu zůstává jen na Opavsku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na namrzlé chodníky! Pět rad, jak předejít úrazům
Zranili jste se na ledovce? NÁVOD, jak získat od pojišťovny odškodné

epa TN.cz