Koktejly bez alkoholu

Dopřejte osvěžující letní drink i dětem! TIPY na nejlepší nealko nápoje

Drinky na léto
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
16.8. 2020 15:33
Téma:

Míchané nápoje neodmyslitelně patří ke každé správné letní párty. Ti, kteří alkohol nepijí ať už z přesvědčení, kvůli nízkému věku, nebo proto, že se chystají sednout za volant, obvykle zůstávají o vodě. To ale vůbec není potřeba! Zde je výběr šesti nejlepších receptů na letní nealko drinky.

Atomic cat

Na jeden drink potřebujete:

4 díly pomerančového džusu (1 díl = 2cl)
4 díly tonicu
Plátek pomeranče a višeň na ozdobu
Led

 

Tenhle drink v horkém létu spolehlivě osvěží, pro dokonalý efekt můžete servírovat s míchátkem a slámkou. Vysokou sklenici do tří čtvrtin naplňte ledem. Vlijte pomerančový džus a přilijte tonic. Ozdobte plátkem pomeranče a višní.

 

 

Bora-Bora

Na jeden drink potřebujete:

3 díly ananasového džusu
3 díl zázvorové limonády
½ dílu grenadiny
1 lžičku limetkové slámky
Led
Plátek limetky a višeň na ozdobu

 

Na přípravu tohohle osvěžujícího koktejlu budete potřebovat šejkr a sítko. Šejkr do zhruba poloviny naplňte kostkami ledu a přilijte ananasový džus, limetkovou šťávu a grenadinu. Důkladně protřepejte a přeceďte do ledem naplněné sklenice. Dolijte zázvorovou limonádou, ozdobte plátkem limetky a višní a můžete servírovat.

 

Anketa

Který z výběru drinků byste chtěli ochutnat?

Hlasovalo 40 lidí.

Borůvkový střik

Na jeden drink potřebujete:

1 dl borůvkového džusu
3 cl malinového sirupu
5 cl jablečného moštu
Sodu na dolití
Led

 

Na zahnání žízně v letním horku je tenhle koktejl jako stvořený. K jeho přípravě skvěle poslouží mixér. Nalijte do mixéru borůvkový džus, malinový sirup i jablečný mošt a chvíli mixujte. Do sklenice vhoďte několik kostek ledu, zalijte připraveným nápojem a dolijte sodou. Stačí jen přidat brčko.

 

 

Cinderella

Na jeden drink potřebujete:

2 díly pomerančového džusu
2 díly ananasového džusu
1 díl citronové šťávy
1 díl sodovky
½ dílu cukrového sirupu
Led
Plátek citronu na ozdobu

 

Pokud chcete koktejl "pro Popelku" připravit jako praví experti, vezměte si k ruce šejkr a barové sítko. Šejkr do poloviny naplňte ledem, přilijte pomerančový a ananasový džus, citronovou šťávu a cukrový sirup. Důkladně protřepejte a nalijte do vysoké sklenice, kterou předtím naplníte ledem. Ozdobte plátkem citronu a vychutnávejte.

 

 

Batman cocktail

Na jeden drink potřebujete:

6 dílů pomerančového džusu
0,5 lžičky grenadiny
Led
Plátek pomeranče na ozdobu

 

Supersnadný drink pojmenovaný po známém superhrdinovi spolehlivě osvěží a děti ho nejspíš budou vyžadovat znovu a znovu. Do vysoké sklenice nasypte led a nalijte pomerančový džus. Přidejte grenadinu a důkladně promíchejte. Ozdobte plátkem pomeranče a přidejte slámku.

 

 

Ananasový koktejl

Na jeden drink potřebujete:

1 hrnek jablečného moštu
½ hrnku ananasového džusu
1 lžičku citronové šťávy
1 lžičku cukru
5 kostek ledu
Špetku čerstvě namletého anýzu

 

Pokud dáváte přednost chuťově sofistikovanějšímu osvěžení, je tenhle drink pro vás to pravé. Do mixéru vhoďte několik kostek ledu a přilijte ananasový džus, jablečný mošt a citronovou šťávu. Přidejte cukr a čerstvě namletý anýz. Důkladně promixujte při malých otáčkách. Přes sítko vlijte do sklenic a můžete podávat.

Související témata:
TN.cz