Přání z celého světa

Dorothy oslavila 108. narozeniny. Na dlouhověkost má překvapivý recept

Dorothy Flowers
Zdroj: Profimedia
Dorothy dostala stovky přání z celého světa
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 26. 10. 2019
Téma:

Úctyhodné 108. narozeniny oslavila Angličanka Dorothy Flowersová. Dostala stovky blahopřání z celého světa a také desítky darů. Mezi nimi byly lahve šampaňského a čokoláda, které Dorothy považuje za recept na dlouhověkost.

Dorothy žije v domově důchodců v anglickém městě Harrogate, kam se přestěhovala ve 104 letech, když přestala být soběstačná. Rychle se spřátelila s ošetřujícími sestrami, které, jakmile se přiblížily její 108. narozeniny, napsaly na facebook výzvu, aby lidé posílali blahopřání.

 

22. října, kdy Dorothy jubileum slavila, se ukázalo, že výzva zabrala. Kromě stovek přání, které lidé psali přímo na sociální síť, oslavenkyni dorazilo 670 kartiček s gratulací a desítky darů. Dorothy přišli popřát i školáci, zástupci radnice a novináři. Píše o tom portál Daily Mail.

 

Přání přišla ze všech koutů světa - Španělska, Thajska, Austrálie i Spojených států. Mezi dárky byl gin, sekt, květiny a různé bonboniéry. "Měla jsem štěstí, že jsem si během života udělala tolik pěkných vzpomínek a i ve 108 si dělám další," popsala dojatá Dorothy.

 

 

U příležitosti svých 108. narozenin také prozradila svůj recept na dlouhý a šťastný život - šampaňské a čokoláda. "Šampaňské je jediné pití, kterého vždy vypije celou skleničku. Ani snad nemusím říkat, že jsme si na její narozeniny hodně připíjeli," uvedla manažerka domova Helene Ballingerová.

 

Dorothy se narodila 22. října 1911 v Leedsu, kde později chodila do dívčí školy. Ve 14 z ní odešla, aby se stala účetní. Při studiu potkala svého budoucího manžela Leonarda, kterého si vzala ve 40. letech. Přestože spolu byli téměř 40 let, neměli děti. Leonard zemřel v roce 1981.

TN.cz