Společenská událost roku

Noblesní róby i ztracená náušnice za 100 tisíc. To byl Ples v Opeře

Téma:

Nejluxusnější galavečer v Česku nemusí být jen pro celebrity. Díky TN.cz jste se mohli na Ples v Opeře dostat i vy. A že bylo na co koukat! Dámy si nachystaly noblesní šaty, podávalo se luxusní menu. V charitativní dražbě se vybralo přes milion.

Na plese se představila celá řada populárních tváří televize Nova. Moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová přišla v krásných modrobílých šatech v doprovodu svého otce. Nechyběla ani moderátorka bulvární show Prásk Gábina Partyšová, která předvedla šaty, v nichž se vdávala.


Pořádné nervy si užila topmodelka Simona Krainová. Ta si na ples vypůjčila náušnice za 200 tisíc korun a krátce po příchodu do Státní opery jednu ztratila. Naštěstí ji jiná pozorná návštěvnice našla a Simoně ušetřila spoustu peněz a starostí.


GALERIE: Ples v Opeře 2016 obrazem - první část

1
/
42
Zdroj: Martin Mithofer
Ples v Opeře 2016 - 42

 

Letošní Ples v Opeře bude na dlouho dobu posledním, který se v Praze uskuteční. Budovu Státní opery totiž čeká náročná rekonstrukce. I to je důvod, proč si nikdo nechtěl nenechat tuto velkolepou událost letos ujít! Tentokrát byl ples inspirován Velkou Británií - od výzdoby, přes jídlo, až po program. Večerem provázel Marek Eben.

 

GALERIE: Ples v Opeře 2016

1
/
33
Zdroj: TV Nova
Nikol Švantnerová září i v černé barvě

 

Průběh celého galavečera jste mohli sledovat i vy! Na webu TN.cz jsme vám exkluzivně přinesli přímý přenos z celého plesu, kterým vás provedla reportérka Veronika Petruchová.

 

 
Program plesu byl i tentokrát velmi pestrý. Na prknech Státní opery vystoupily například přední operní sólistka Pavla Vykopalová, první sólistka baletu Národního divadla Andrea Kramešová a nechyběly chybět ani violoncellistka Terezie Kovalová a zpěvačka Tonya Graves, které předvedly vystoupení inspirované Jamesem Bondem.


GALERIE: Ples v Opeře 2016 obrazem - druhá část

1
/
32
Zdroj: Martin Mithofer
Ples v Opeře 2016 - 32

 

Čestným hostem Plesu v Opeře měl být muž, který stvořil tvář Londýna, světoznámý architekt Terry Farell, na poslední chvíli se ale omluvil. Zúčastní se ale slavný anglický herec Tom Ridley, který návštěvníkům Plesu v Opeře zarecitoval Shakespeara ve staré angličtině.

 

Porovnejte letošní Ples v Opeře s tím loňským:

GALERIE: Ples v Opeře

1
/
19
Zdroj: TN.cz
Ples v Opeře - 1

 

A co se podávalo k jídlu? Na hosty samozřejmě čeká špičková gastronomie. Na menu se objevil například skvělý Beef Wellington a nechyběly ani Fish & Chips, roastbeef či supreme z perličky!

 

Všechny tyto klasické anglické pokrmy ovšem šéfkuchař Marek Šáda připravil v moderních a neotřelých prezentacích, které by neurazily ani anglickou královnu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Ples v Opeře byl přehlídkou luxusních rób i extravagance! Kdo byl královnou večera?

Nádhera! Zorka Hejdová na Plese v Opeře ukázala nejodvážnější výstřih

mom, vbo TN.cz