princezna Evženie

Dosud nezveřejněná fotka z královské svatby dojala svět

Oficiální fotografie ze svatby princezny Evženie
Zdroj: Profimedia
Téma:

Nádherná momentka z příprav královské svatby ve Velké Británii se dostala na veřejnost díky módnímu návrháři Zacovi Posenovi. Na svatební róbě spolupracoval přímo s princeznou Evženií. Tu podle svých slov velmi obdivuje, fotkou jí popřál k jejím devětadvacátým narozeninám.

Dosud nezveřejněné foto z příprav svatby princezny Evženie se objevilo na instagramu módního návrháře a designéra Zaca Posena. Stejně jako většina královských nevěst, i Evženie měla na svůj svatební den připraveny dvoje šaty. Jedny v tradiční bílé barvě, ve kterých řekla ano svému budoucímu muži, a druhé na následnou oslavu obřadu. A právě ze zkoušky slavnostní róby je nádherná momentka.

 
Návrhář se o fotku podělil v den princezniných devětadvacátých narozenin. Na snímku je princezna Evženie, za vlečku ji drží autor modelu Zac Posen.

 

 

"Minulý rok jsem poznal mladou dámu, která měla přirozenou eleganci, srdce ze zlata a sofistikovaný humor," vzpomínal na setkání s vnučkou královny Posen. "Já a mé studio jsme měli obrovskou čest spolupracovat s princeznou na její róbě."

 

Chválou na princeznu opravdu nešetřil. "Nejlepší ze všeho je, že využívá svá privilegia, aby pomohla světu. Všechno nejlepší!" blahopřál princezně designér.

 

 

Šaty pro slavnostní večer byly vyrobeny z britského hedvábí. Volba barvy měla evokovat Bílou růži z Yorku. "Růže je dokonce jemně vyšitá na rameni i na zádech," nechal se slyšet návrhář.

 

Princezna Evženie a obchodník s alkoholem Jack Brooksbank se vzali 12. října 2018, za svědkyni jí šla sestra Beatrice. Novomanželům zazpíval Andrea Bocelli. Pár se vzal po sedmiletém vztahu, který prověřilo i roční odloučení, kdy vnučka královny Alžběty II. žila pracovně rok v New Yorku.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova z královské svatby: 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Historie svatebních šatů: když se prababička vdávala
Šokující, ale maximálně elegantní: Oblékla byste na svatbu černé šaty?

mj TN.cz